Francja obniży podatki?

Wiadomości

Wszystko wskazuje na to, że Francja zdecyduje się na obniżenie podatków. Eksperci nie mają wątpliwości, że chodzi tu przede wszystkim o uzyskanie poparcia dla wciąż niepopularnego prezydenta Francji Francoisa Hollande – w ostatnich sondażach stracił naprawdę sporo. Niestety, ale francuscy obywatele zdają się mieć inne zdanie na temat obecnego prezydenta. Twierdzą, że nie respektuje ich wymagań, co przekłada się na politycznie złe decyzje. Hollande w każdy możliwy sposób próbuje udowodnić, że jest inaczej, ale kontakty z Unią Europejską oraz plany reformacji państwa nie mogą być przeciągane. Obniżenie wydatków publicznych musi być respektowane także przez Francję i choć dostała prezent w postaci dodatkowego czasu, to i tak będzie zmuszona dokonać odpowiednich zmian czy korekt.

Życie we Francji na chwilę obecną nie jest złe. Warto jednak pamiętać, że ożywienie gospodarcze może być bardzo kruche i niepewne, co nie jest w smak dzisiejszej władzy. Nie zmienia to jednak faktu, że po kolejnych reformach oraz latach zaciskania pasa, przyjdzie moment poluźnienia, z którym Hollande wiąże swoje nadzieje na przyszłą kadencję. Prezydent Francji obiecał reformę fiskalną, która ma bezpośrednio przyczynić się do poprawy kondycji klasy średniej, co zaowocuje tym że będzie można płacić niższe podatki – a przynajmniej tak wynika z zapewnień.

Hollande zapowiedział, że już od tego roku będzie możliwe udostępnienie obniżek podatkowych dla pewnej grupy osób, co ma przyczynić się do tego, że około 2 miliony osób zapłaci mniejsze podatku – w tym aż 1 milion nie będzie musiał płacić podatku dochodowego. Stan ten nie będzie trwał w nieskończoność. Eksperci zdają sobie sprawę z tego, że jest to tylko chwilowy zabieg mający na celu poprawić popularność obecnego prezydenta Francji.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments