Stwórz stanowisko pracy dla siebie!

Firma

Każdy narzeka na fakt, że nie ma pracy. Niestety jest to błędne rozumowanie, które nie powinno mieć w ogóle miejsca. Coraz więcej osób fizycznych rozpoczyna tworzenie stanowisk pracy dla siebie pod parasolem własnej działalności gospodarczej. Jest to dobra wiadomość dla gospodarki, bowiem wzrosną wpływy z podatków do Skarbu Państwa. Założenie własnej firmy to zaledwie jeden dzień odwiedzania urzędów i po tym czasie mamy legalnie działającą firmę, która może zacząć zarabiać pieniądze.

Presja Polaków

Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej mamy aż dwa lata niskiego ZUSu. Potocznie nazywa się go preferencyjnym. Jest to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości w prowadzeniu biznesu. Nie każdemu jednak udaje się utrzymywać firmę po dwóch latach. Część przedsiębiorców przestaje prowadzić działalność, ponieważ jest to dla nich nieopłacalne. Są jednak takie dziedziny biznesowe, w których nie da się nie rozwinąć firmy do zarobków rzędu 3-5 tysięcy złotych miesięcznie. Mowa chociażby o branży internetowej, która rozwija się prężnie. W dobie dostępu do Internetu można prowadzić własny sklep internetowy czy zarabiać na pisaniu bloga. Dosyć głośno było ostatnimi czasy o blogerze, który w 8 dni zarobił 69.000 złotych brutto. Takie liczby pokazują, że branża internetowa dopiero nabiera rozpędu.

Koszta prowadzenia własnej firmy

Własna działalność gospodarcza to także koszta, które należy wziąć pod uwagę. Podamy Państwu orientacyjne koszta w skali miesięcznej.

  1. Ubezpieczenie (ZUS) – 430 zł
  2. Księgowość – 200 zł
  3. Elementy biurowe – 50 zł

RAZEM: ~700 złotych.

Nie jest to wysoka kwota, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że niezależnie od tego, czy będziemy wykazywać zyski czy też nie, musimy je ponosić.

Artykuł stworzył zarabiaj w domu, właściciel portalu PracujMądrze.pl – centrum wiedzy o pracy w domu.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
9 lat temu

a koszt zalozenia firmy? nie uwzgledniono