Nie ma chętnych na dopłatę do rachunku za prąd?

Wiadomości

Wciąż galopujące w górę ceny, wyższe rachunki oraz zastój w wynagrodzeniu wpływa na ciężką sytuację w naszym kraju. Coraz więcej ludzi zaczyna mieć problemy finansowe, z którymi sobie zwyczajnie nie radzi. Na przestrzeni ostatnich miesięcy nie widać, by coś miało zmienić się na lepsze, tym samym trzeba liczyć wciąż na siebie. W kwestii ulgi nie można też liczyć na rząd, bo choć ten w jakimś sensie udostępnia możliwość dopłat, to są one najczęściej ciężkie w uzyskaniu, a często nawet niewarte zachodu. Podobnie ma się sprawa z oferowanymi przez rząd dopłatami do prądu dla najbiedniejszych gospodarstw domowych. Czy jest to jednak propozycja korzystna i ile pozwala zaoszczędzić pieniędzy?

Warto na wstępie wspomnieć, że Polacy nie są zainteresowani tego rodzaju wsparciem ze strony rządu. Dlaczego? Ubieganie się o dofinansowanie do rachunku za energię elektryczną jest niezwykle czasochłonne, a i kwota wsparcia pozostawia wiele do życzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że gminy w całej Polsce są gotowe dofinansować rachunki za prąd najbiedniejszym rodzino, mając przeznaczone na ten cel blisko 114 milionów złotych. Eksperci alarmują jednak, że znaczna część przeznaczonej na dofinansowania kwoty zostanie po prostu nie wykorzystana. Dlaczego? Ponieważ zainteresowanie dopłatami jest niższe niż z początku przewidywano. Co jednak trzeba zrobić, by ubiegać się o dofinansowanie na rachunki za energię elektroniczną?

Przede wszystkim trzeba mieć uprawnienie do dodatku mieszkaniowego. Problem mogą mieć osoby wynajmujące mieszkanie. Takim osobom przysługuje dopłata do czynszu, ale za rachunki energii elektrycznej już nie. Jest to troszkę nielogiczne, ale władza nie ma sobie nic do zarzucenia. Ciężko więc jest nie wnioskować, że taki manewr stosuje się specjalnie, by zmniejszyć ilość dopłat. Czy jest to jednak celowe działanie na szkodę osób wynajmujących mieszkanie? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments