Jaką kwotę emerytury otrzymamy z ZUSu?

Emerytura

Pieniądze, które możemy otrzymać z ZUSu w dzisiejszych czasach są owiane dozą tajemnicy. Ponieważ jest to zależne od aktualnego wieku każdego z osobna. Ponadto istotną rzeczą jest to, że w przypadku dzisiejszych trzydziestolatków, którzy swoją emeryturę dostaną za ponad trzydzieści lat nie można być pewnym jaką emeryturę się dostanie. Ponieważ nie wiadomo jak będzie funkcjonowało państwo. Jest wiele zmiennych, które mogą o wszystkim przesądzić. Jednakże na dzień dzisiejszy można domniemywać, że emerytury, które będą wypłacane za kilkadziesiąt lat będą znacznie niższe niż te, które ma się dzisiaj. Zwłaszcza, że realne płace w większości sytuacji nie rosną.

Dlatego nie ma możliwości odpowiedniego wpłynięcia na podwyższenie emerytury z ZUSu. Ponadto ZUS płacić trzeba jako tzw. zobowiązanie społeczne. Jednak patrząc na dzisiejszą sytuację, można być raczej pewnym, że w niedługim czasie raczej składki emerytalne zostaną podniesione. Ponieważ w wyniku niżu demograficznego, nie będzie wystarczająco pieniędzy na to, aby zapewnić emerytom godną starość.

W bardzo dobry sposób ten temat został ujęty przez Michała Fina, z finansfera.com, który https://www.kredytynasplate.pl/: „Gwarancja ze strony państwa to bezpieczeństwo, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że państwo wypłaci jedynie takie środki emerytalne, na które będzie mogło sobie pozwolić z punktu widzenia sytuacji finansowej budżetu.”

Dlatego można być świadomym tego, że emerytura jest pewna, ale jednak jej wysokość nie. Jednak nie tylko emerytura z samego ZUSu jest wątpliwa. Ponieważ emerytura oferowana przez OFE też może być niekorzystna. Jednak w kontekście ostatnich zmian w OFE, ma ona już mniejsze znaczenie, niż wcześniej. Ponieważ wpływ OFE na całość emerytury został znacząco zmniejszony. Tym samym nie ma specjalnej różnicy, czy wybierze się OFE, czy ZUS. Mimo tego, że OFE może zaoferować więcej możliwości, to jednak przy tak marginalnym wpływie nie zrobi to w zasadzie żadnej różnicy.

Najlepszym wyjściem dla każdego komu zależy na jego emeryturze jest to, żeby sam zaczął oszczędzać pieniądze. Powinno być to bardzo istotne dla wszystkich młodych osób, które chcą w jakikolwiek sposób poprawić stan swoich emerytur i boją się niepewności związanej z jej możliwą wysokością. Tak naprawdę nie istnieje żadne lepsze wyjście, które może poprawić stan przyszłej emerytury, niż oszczędzanie samemu. Ponieważ większość osób jest raczej już pewna, że emerytura z ZUS i jej wysokość jest co najmniej wątpliwa, a przy tym bardzo niepewna. Jeżeli chodzi o ZUS to na dzień dzisiejszy wszystko się może wydarzyć. Jednak prognozy pokazują, że jedynie raczej na gorsze. Dlatego nie można tego w taki sposób zlekceważyć. Osoby, które wchodzą na rynek powinny już myśleć o swojej przyszłej emeryturze, żeby w razie czego mieć zabezpieczenie. Mając przykładowo 20 lat, można nawet zacząć sobie powoli odkładać i inwestować chociażby w złoto. Jest to bardzo pewny kruszec, który nie ulega wahaniom rynku. Jeżeli chodzi o pewną inwestycje to jest on bardzo stabilny. Jednak odkładanie pieniędzy to jednak nie to samo co lokata, albo inwestycja, która może w znacznym stopniu pomnożyć sumę zgromadzonych środków.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
valhalla
valhalla
7 lat temu

Istnieje jedno wyjście zapewniające godną emeryturę. Emigracja do jakiegoś normalnego kraju np. Norwegii, Luksemburga, Szwecji czy Szwajcarii. Po prostu trzeba postawić krzyżyk na tym bajzlu i tyle