Hurtowe ceny warzyw i owoców lecą w dół

Wiadomości

Nie ulega wątpliwości, że jeżeli chodzi o ceny żywności to z każdym rokiem są one wyższe. Może to budzić pewien niepokój, bowiem rosnąca cena nie oznacza nic dobrego, przy wciąż małych dochodach. Jeszcze większe kontrowersje może wzbudzać fakt, że tempo wzrostu jest zaskakując duże, co w niespełna kilka lat może doprowadzić do małej rewolty. Ludzie są już zmęczeni wiecznym oszczędzaniem i polowaniem na promocje, jednak muszą się z tym godzić, by godnie żyć. Pensja uzyskiwana przez przeciętnego Polaka nie należy do najwyższych – w przeciwieństwie do tego, o czym informują niektóre firmy – dlatego też i jakość kupowanych rzeczy jest mniejsza. Z pewnością ucieszy nas jednak fakt, że na rynku hurtowym trwa spadek cen dla warzyw i owoców, co przyczyni się do spadku cen warzyw i owoców dostępnych w sklepach.

Warto jednak zaznaczyć, że producenci warzyw decydując się na sprzedanie taniej warzyw i owoców są w pewnym sensie poszkodowani, dlatego mają otrzymać odpowiednie wsparcie od rządu. Skąd wynikają problemy ze sprzedażą warzyw i owoców? Nikt nie ma pojęcia, ale faktem jest, że na przykład czerwone pomidory z trudem znajdują nabywców. Co ciekawe, partie które nie zostaną sprzedane mają trafić do organizacji charytatywnych i być rozdane osobom najbardziej potrzebującym. Media informują, że pod Warszawą można już nabyć kilogram pomidorów za złotówkę (oczywiście jest to cena hurtowa) o czym wcześniej nikt nie słyszał. Producenci obwiniają często złą pogodę w Polsce, ale także niedawno wprowadzone embargo rosyjskie na polskie warzywa i owoce.

Producenci będą domagać się odszkodowań od polskiego rządku, ponieważ na te unijne trzeba byłoby długo czekać. Warto jednak zaznaczyć, że nikt nie ma pojęcia na jak duże rekompensaty może liczyć. Wiadomo, że ceny pomidorów kształtują się na poziomie niższym niż ich koszt produkcji. Nie zmienia to jednak faktu, że zainteresowanie czerwonymi pomidorami jest nikłe, ponieważ ludzie wolą bardziej kupować pomidory malinowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o