pln

Lokata w banku, czy konto oszczędnościowe?

Wiadomości

Większość z was zapewne niejednokrotnie zastanawiała się nad sposobem oszczędzania pieniędzy. Nie ulega wątpliwości, że oszczędzanie pieniędzy jest w Polsce traktowana troszkę po macoszemu. Dlaczego? Głównym tego powodem jest całkowity ich brak w portfelu. W jaki sposób przeciętny Polak miałby oszczędzać pieniądze skoro nie stać go na opłacenie rachunków, spłaty kredytu, czy kupna jakichkolwiek innych, często niezbędnych rzeczy. Jak w takiej sytuacji miałby więc oszczędzać pieniądze? To niewątpliwie trudne! Nic więc dziwnego, że spora część naszych rodaków nie oszczędza pieniędzy. Jeżeli jednak jesteś sytuacji lepszej i masz do wykorzystania nadmiar środków, to w dzisiejszym artykule dowiesz się w jaki sposób możesz mądrze zagospodarować nadwyżkową kwotą.

Pierwsze co powinno przyjść nam na myśl to założenie lokaty w banku.. Mimo iż ostatnio oprocentowanie lokat nie jest zbyt wysokie, to jednak jest to w dalszym ciągu dobry sposób oszczędzania pieniędzy. Jeżeli pieniądze nie będą ci potrzebne, to najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich na lokacie bankowej. Zawsze to jakiś procent. Nie zmienia to jednak faktu, że są też inny sposoby oszczędzania pieniędzy, a jednym z nich jest otwarcie konta oszczędnościowego. W gruncie rzeczy nie różni się zbytnio oprocentowaniem od lokaty bankowej. W zasadzie zarówno lokata, jak i konto oszczędnościowe mają takie samo oprocentowanie – zależnie od promocji. Konto oszczędnościowe ma jednak jedną, aczkolwiek bardzo ważną zaletę – można z niego wypłacać zgromadzone środki (darmowa przynajmniej jedna wypłata w miesiącu). Ten drobiazg zdaje się czynić konto oszczędnościowe czymś lepszym, bardziej elastycznym – lokaty otwiera się na jakiś czas, przez który środki są zamrożone.

Jeżeli zależy wam na troszkę wyższym oprocentowaniu, a wiecie że pieniądze przez jakiś czas nie będą wam potrzebne, to lepiej jest wybrać lokatę bankową. W przypadku niezdecydowania możemy wybrać bardziej elastyczną metodę oszczędzania, jaką jest konto oszczędnościowe. Dzięki temu będziemy mogli wypłacać i wpłacać pieniądze kiedy tylko chcemy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments