bank

Konto bankowe – nie przepłacaj za jego utrzymanie!

Wiadomości

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej popularnym produktem finansowym w Polsce, zresztą jak i na świecie, jest konto bankowe. Bardzo często zdarza się jednak tak, że to konto kosztuje więcej niż powinno, że jego utrzymanie jest nieopłacalne. Jeżeli więc myślisz, że twoje konto generuje wysokie koszty utrzymania, to może przyszedł właśnie czas dokonać istotnych zmian?

Winę za ten stan bardzo często zrzuca się na banki, które są łakome na każdą złotówkę z naszego portfela – przy liczebności narodu rośnie nam poważna kwota. Prawda jest jednak pośrodku, ponieważ my także jesteśmy winni temu, że bank nie zmienia swojej polityki cenowej. Trwając uparcie przy starym koncie, sami narażamy się na koszty, a przecież na rynku jest tyle darmowych propozycji, że aż żal nie skorzystać z którejś z nich. Najpoważniejszym błędem popełnianym przez większość klientów banku jest całkowity brak rozeznania na rynku. Po prostu zakładamy konto w banku i zapominamy o całym świecie. Niestety, ale konta bankowe są takim produktem, które z miesiąca na miesiąc zmieniają się, banki przekształcają oferty, by ta była lepsza dla przeciętnego Polaka.

Co najważniejsze, ta strategia działa, więc szybko z niej nie zrezygnują. Poza tym banki doskonale zdają sobie sprawę z zaangażowania przeciętnego klienta w Polsce – jego zachowanie jest właściwie prześwietlone na wylot. Dlatego też dla nowych klientów oferuje się lepsze warunki współpracy, obniża oprocentowanie czy likwiduje wszelkie opłaty. W ostatecznym rezultacie to starzy klienci płacą wyższe opłaty, niejako za tych nowych. Czy jest to opłacalny klientów? Dla „seniorów” konta osobistego na pewno nie. Warto więc rozejrzeć się na rynku za kontem, które będzie dopasowane do naszych potrzeb. Skorzystajmy jednak z konta darmowego, bo czasy, gdy uiszczanie opłat za to, że tylko posiadamy coś w banku, już dawno minęły. Starajmy się dokonać mądrego wyboru i co jakiś czas sprawdzajmy, czy aby na rynku nie pojawiło się coś bardziej atrakcyjnego.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments