Dlaczego warto oszczędzać?

Wiadomości

Większość z nas nie oszczędza pieniędzy i nie chodzi tu tylko o to, że ich nie ma. Po prostu nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak pieniądze przelatują nam przez palce. W praktyce można by było zrezygnować z wielu nieprzydatnych rzeczy, a to przełożyłoby się na realne korzyści, bo i pieniądze na czarną godzinę by się znalazły. Dlaczego więc warto oszczędzać i nie robić tego od święta, tylko przez cały rok? Postanowiliśmy podsunąć wam kilka powodów, dla których warto zacząć oszczędzać już dziś. Zaczynamy!

Jeżeli już nie wiesz na co masz oszczędzać, to potraktuj te dodatkowe środki jako fundusz na czarną godzinę. W dzisiejszych czasach nie jest ciężko o utratę pracy czy zmiany (pogorszenia) jakości życia. Zgromadzone pieniądze pozwolą więc przeżyć przez jakiś czas na wystarczająco dobrym poziomie, podczas gdy my w tym czasie będziemy mogli szukać nowej i lepiej płatnej pracy. Poza tym pieniądze mogą być wykorzystywane w kryzysowych sytuacjach – np. gdy popsuje się nam samochód lub pralka. Życie to pasmo niespodzianek i jeżeli ktoś o tym jeszcze nie wie, to najwyższy czas by zaczął zbierać pieniądze – będą przydatne w najmniej odpowiednim momencie.

Oszczędzać pieniądze warto też z innych powodów. Kolejnym jest choćby założenie lokaty i zarabianie na odsetkach. To dodatkowo motywuje nas do dalszego ciułania złotówek na koncie – grosz do grosza, a będzie kokosza. Zgromadzone środki będą więc w jakimś stopniu zarabiać na siebie same i to jest w tym najfajniejsze – im więcej środków zgromadzimy, tym więcej pieniędzy zarobimy na odsetkach. Następnym powodem jest morze możliwości. Ponieważ na koncie pieniędzy przybywa, a dodatkowo co miesiąc spływają tam odsetki, to można pozwolić sobie na zakup rzeczy, który niegdyś były poza naszymi możliwościami finansowymi. Dzięki temu w wybranej chwili możesz zrealizować swoje marzenia i to bez konieczności ubiegania się o kredyt – daje to niesamowity komfort psychiczny.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments