Konta oszczędnościowe – coraz bardziej atrakcyjne

Wiadomości

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas chciałby oszczędzać. Drugą sprawą jest to, że nie każdy się na tym zna, a przynajmniej nie na tyle by móc zdecydować się na produkt warty zainteresowania. Wtedy z pomocą przychodzą eksperci finansowi podpowiadając rodzaj inwestycji, jej długość oraz uwypuklając możliwe konsekwencje. Warto jednak zastanowić się na ile byłaby nam potrzeba pomoc eksperta w sprawie zaoszczędzenia kilku groszy. Dla osób, które zwyczajnie chcą zacząć oszczędzać, ale nie chcą tym samym blokować pieniędzy – tak jak ma to miejsce w lokatach – warte polecenia są konta oszczędnościowe, które swoją drogą stają się coraz bardziej atrakcyjne – głównie pod względem oprocentowania.

Biorąc pod uwagę obecne oprocentowanie kont oszczędnościowych, a te sprzed kilkunastu miesięcy, można dojść do wniosku, że nie ma się z czego cieszyć. Jednak podobny cios spotkał lokaty, które są tylko nieznacznie wyżej oprocentowane, ale wiąże się z tym zamrożenie środków na co nie wszyscy chcą się zgodzić. Czy więc konta oszczędnościowe są atrakcyjną alternatywą dla lokat? Biorąc pod uwagę opinie ekspertów, można z całym przekonaniem powiedzieć, że tak – są opłacalne. Przede wszystkim dlatego, że konta oszczędnościowe minimalizują stratę oprocentowania względem innych produktów finansowych – lokat. Różnice w zyskach są naprawdę niewielkie, ale komfort, że w każdej chwili możemy wypłacić pieniądze i to bez żadnych konsekwencji jest niezastąpiony.

Co więcej, w przypadku kont oszczędnościowych nie liczy się zasobność portfela. Odsetki będą już się naliczać od typowej złotówki, co w przypadku lokat nie jest możliwe – założenie lokaty wiąże się z przynajmniej 500 zł wpłatą. Oznacza to tym samym, że w przypadku konta oszczędnościowego, oszczędzać może każdy i od dowolnej kwoty – tyle ile możemy. Połączenie tych wszystkich zalet z pewnością sprawia wrażenie produktu idealnego, ale i ono ma swoje wady – niebawem o tym napiszemy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments