Handel w Polsce oczekuje przedświątecznego boom’u

Wiadomości

Nie da się ukryć, że okres świąt jest bardzo dochodowy. Nie ukrywają tego sprzedawcy, nie ukrywają kierownicy, a także nie ukrywają tego PR-owcy. Święta to nie tylko idealny czas na spędzenie wielu wspaniałych chwil ze swoją rodziną, bo święta to także czas zakupów, wielkich zakupów. Niektórzy mogą sądzić, że są one skomercjalizowane i trudno takim osobom nie przyznać racji. Warto jednak podkreślić, że nie tylko święta są dobrym momentem na wyprzedaż rzeczy, ponieważ prawdziwa bomba zaczyna się tuż przed świętami – w okresie przedświątecznym. Na ten swoisty boom czekają praktycznie wszyscy handlowcy w całej Polsce. Kiedy się on rozpocznie?

Nie wiele osób zdaje sobie z tego, że okres przedświątecznych szaleństw zakupowych rozpoczyna się już na początku listopada. Można więc powiedzieć, że dopiero co zaczął się rozkręcać – patrząc na obecna datę. Niektórzy sprzedawcy zauważyli bardziej intensywne zakupy. Polacy zjawiają się lawinowo w marketach i przebierają wśród najlepszych promocji. Nie da się ukryć, że jest to też najlepszy czas skorzystanie z promocji, kiedy to właśnie sklepy (te większe) decydują się na wyprzedaż magazynów, by po nowym roku przyjąć nowe produkty. Co ciekawe, z każdym rokiem jest coraz lepiej. Handlowcy potwierdzają, że Polacy z każdym rokiem wydają coraz więcej pieniędzy, czy to robiąc prezent dla siebie, czy dla najbliższej rodziny.

Ciekawostką jest także to, że na zwiększoną sprzedaż nie muszą już liczyć jedynie sklepy z elektroniką, biżuterią i tym podobnymi. Okazuje się, że na zwiększony zysk ze sprzedaży może liczyć także branża odzieżowa, która raczej była nieco pomijana – większość osób decyduje się na prezentach dla najbliższych. Praktycznie każdy segmenty rynku może powiedzieć, że z roku na rok jest coraz lepiej, bo i zyski ze sprzedaży są dużo wyższe – ludzie są też bardziej skłonni do wydawania większych sum pieniędzy. Oficjalnie można więc uznać, że przedświąteczne szaleństwo już się rozpoczęło. Udanych zakupów!

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments