Allegro i InPost rozpoczynają współpracę – tańsze paczki dla każdego

Wiadomości

Rynek zakupów internetowych w Polsce rozwija się w całkiem niezłym tempie, jednak najnowsze badania wskazują, że mogłoby być jeszcze szybciej, a wszystko uzależnione jest od wysokości cen przesyłek. Mimo iż daną rzecz można zakupić taniej, to i tak jest to nieopłacalne ze względu na wysokie przesyłki – niekiedy przewyższają one wartość towaru. Allegro i InPost postanowiły więc rozpocząć strategiczną współpracę i zaoferować coś, czego jeszcze nie było na polskim rynku. To nie tylko tańsze przesyłki, ale także możliwość dokonania darmowych zwrotów – co od zawsze było piętą achillesową zakupów sieciowych.

InPost poinformował, że w ramach współpracy z największym w Polsce serwisem aukcyjnym Allegro, zamierza pobierać 7,99 zł za dostarczenie paczki do Paczkomatu oraz 3,94 zł za list polecony. Co więcej, oferuje przy tym darmowe zwroty, co wręcz nie istnieje na polskim rynku – a tym bardziej aukcyjnym. Klient zawsze musiał obawiać się tego, że gdy dana rzecz nie będzie mu odpowiadać, to będzie musiał ją odesłać na własny koszt – traci na tym podwójnie i to całkiem nie mało. Teraz się to zmieni, a wszystko za sprawą oferty InPostu i Allegro.

Warto jednak zauważyć, że metoda ta jest dostępna tylko u sprzedawców, którzy się na nią zdecydują. Nie ma raczej powodu, dla którego mieliby z niej nie korzystać – więcej klientów, większe zadowolenie z zakupów. Każdy e-sprzedawca ma więc nowe możliwości do wyboru, a są nimi: Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost. Najciekawsze jest jednak to, że każda z tych opcji oferuje darmowy zwrot kupionego towaru, co wcześniej było niemożliwe – kiedyś każdy musiał płacić za zwrot paczki. System ten zapewne sprawdzi się w okresie natężonych zakupów, czyli świąt, które zbliżają się do nas wielkimi krokami. Zarówno sprzedawcy, jak i Allegro we współpracy z InPostem mogą liczyć na większy zysk, a klienci na lepszą cenę przesyłki. Każdy jest więc zadowolony.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments