Kto jest wymarzonym pracodawcą w Polsce?

Wiadomości

Wielu z nas zastanawia się czy nie zmienić pracy, ale powszechne informacje o kryzysie finansowym skutecznie odwlekają nas od tej decyzji. Chęć zmiany stanowiska pracy z pewnością nie jest spowodowana tym, by przeżyć jakąś przygodę – chodzi o dużo bardziej przyziemne potrzeby. Jak zwykle chodzi o pieniądze. Chcemy zarabiać więcej, godnie w stosunku do wykonywanej pracy. Niestety, ale nie każdy pracodawca zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też chęć zmiany stanowiska pracy jest tym bardziej większa. Kto może być uważany za wymarzonego pracodawcę w Polsce?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie wszyscy kierują się tymi samymi kryteriami – można by jednak przypuszczać, że idealna praca to taka, w której zarabia się duże pieniądze. Okazuje się, że pod względem wysokości wynagrodzeń i ogólnych kosztów związanych z pracą, najlepiej wypada sektor energetyczny. Oznacza to tym samym, że najlepsze wynagrodzenie możemy uzyskać w elektrowniach, co ma mocne potwierdzenie w innych krajach Unii Europejskiej – np. w Europie Zachodniej. Polsce jest jednak jeszcze daleko do zachodnich standardów pracy. Tamtejsi pracownicy dużo wcześniej wywalczyli sobie korzystne przywileje, których na próżno szukać w naszym kraju. Nie oznacza to jednak, że sektor energetyczny w Polsce nie ma nic do zaoferowania. Nic bardziej mylnego!

Najnowsze dane wskazują, że pod względem kosztów pracy krajowa energetyka jest znacznie bliżej Europy Zachodniej niż reszta gospodarki naszego kraju – to niepodważalne fakty. Sektor energetyczny daje pracę około 612 tys. osób – czyli ponad 3 procent wszystkich zatrudnionych. Jaki jest najwyższe odnotowane wynagrodzenie w sektorze energetycznym? Wynosi ono 10 137 złotych brutto. Czy jest to dużo, czy mało – oceńcie sami. Nie zmienia to jednak faktu, że zarobki przeciętnych pracowników są całkiem wysokie, nieporównywalnie wyższe od innych branż w Polsce. Jeżeli więc szukasz dobrze płatnej pracy, to może zainteresuj się sektorem energetycznym.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments