Praca za granicą coraz bardziej popularna!

Praca

Od 2004 roku Polacy sukcesywnie wybywają za granicę celem znalezienia lepszej pracy. Szacuje się, że od tamtej pory wyjechało już ponad 2 miliony Polaków. Jest to ogromna liczba i jeśli tendencja się utrzyma to rocznie nasz kraj będzie opuszczało nawet 200 000 osób.

Ludzie marzą o lepszej pracy – marzy im się nie tylko wyższa pensja, ale przede wszystkim warunki socjalne, które w krajach zachodnich stoją na wysokim poziomie. Przykładem może być tak zwany Kindergeld w Niemczech, na mocy którego każdy rodzic otrzymuje ~190 euro miesięcznie na swojego potomka (do osiągnięcia wieku pełnoletności).

Praca na przysłowiowym zmywaku nie jest już hańbą, a po prostu zwykłą pracą, która jest w stanie zapewnić byt pracownikowi. Prawda jest taka, że zarabiając nawet 1200 euro miesięcznie na rękę jesteśmy w stanie wynająć sobie mieszkanie, wyżywić się i jeszcze odłożyć pieniądze. Dwie osoby pracujące i żyjące w jednym gospodarstwie domowym za minimalną krajową są w stanie żyć niczym pączki w maśle – śmiem przypuszczać, że miesięczne ich utrzymanie zamknie się w kwocie 1100 euro. Oznacza to tylko jedno – jedną pensję są w stanie odłożyć.

Gdzie szukać pracy za granicą?

Poszukiwania wymarzonej pracy za granicą polecamy zacząć w Internecie. Jest wiele portali internetowych z ofertami pracy za granicą. Większość ofert się powtarza, ale można rzeczywiście znaleźć pracę bez znajomości języka w krajach takie jak Niemcy, Norwegia czy Francja. Warto znać chociaż podstawy języka obcego, ponieważ jest to przydatne w życiu codziennym. Są takie oferty pracy (znajdziesz je np. na stronie Obczyzna.pl), które można podjąć praktycznie od razu. Wystarczy w takim przypadku skontaktować się ze wskazaną agencją pracy, aby zapytać o szczegóły. Jeśli firmy potrzebują pracowników „od zaraz” to z całą pewnością dostaniesz pracę za granicą od ręki. Warto szukać schronienia za granicą, ponieważ jest to świetna okazja do podreperowania swojego budżetu i dorobienia się. Dodatkowo warto zaznaczyć, że utrzymanie za granicą jest stosunkowo tańsze niżeli w Polsce.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments