Bezpłatne konto dla przedsiębiorcy – nie ma ich za wiele

Wiadomości

Z pewnością każdy z nas lubi być przekonany o tym, że na czymś przyoszczędził. W ten sposób czujemy się bardziej spełnieni. Cieszymy się więc, gdy uda nam się zaoszczędzić na zakupach, czy nawet usługach bankowych. Jak zwykłemu klientowi, nie będzie nam trudno znaleźć konta darmowego. W Polsce jest ich całkiem sporo. Perspektywa ta zmienia się jednak wraz z deklaracją klienta. Osoba fizyczna ma konto darmowe, ale przedsiębiorca już musi za nie płacić. Sprawdziliśmy ofertę banków w Polsce i tylko dwa z nich są zupełnie darmowe dla przedsiębiorców, a są to Deutsche Bank PBC oraz Idea Bank. Jeżeli więc chcielibyście skorzystać z darmowego konta dla firm, to tylko w tych dwóch bankach.

A co w przypadku, gdy oferta tych banków nie sprosta naszym oczekiwaniom? Wtedy, będziemy musieli udać się gdzieś indziej, ale trzeba być pewnym tego, że słono nam przyjdzie za to zapłacić. W innych bankach prowadzenia konta firmowego kosztuje od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych miesięczne, co dla dopiero rozpoczynającego przedsiębiorcy jest sporym utrudnieniem. Niektórzy mogą patrzeć na to z z niedowierzaniem, ponieważ ofert z magicznym 0 zł na rynku nie brakuje. Warto jednak zauważyć, że konta te często mają w sobie liczne ukryte opłaty, jak np. korzystanie z karty dołączonej do konta – bo samo konto rzeczywiście reklamowane jest jako darmowe. Jeżeli jednak nie potrzebujesz karty, to wiedz, że praktycznie każde konto stoi dla ciebie otworem – banki w zasadzie nie pobierają opłat za prowadzenie wirtualnego produktu, tylko nie chcą dopłacać do interesu z kartą.

Kiedy jednak będziemy decydować o koncie bankowym na firmę zwróćmy uwagę na przelewy, bo te niekoniecznie muszą być darmowe – do czego przyzwyczaiły nas konta prywatne. Koszt przelewu do ZUS jest zwykle darmowy, ale już za zwykłe polecenie przelewu trzeba płacić – oczywiście, nie wszędzie, więc należy zwrócić na to uwagę.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments