Drogi Polaku, czy praca sprawia Ci satysfakcję?

Wiadomości

Bardzo często rozmawiamy o polskim rynku pracy. Sytuacja jest na nim zmienna, choć teoretycznie jest coraz lepiej – bezrobocie spada. Z tego też powodu pracy przybywa, choć nierozsądnie byłoby zmieniać stanowisko pracy w dzisiejszych, niespokojnych czasach. Czy jednak jako pracownicy jesteśmy zadowoleni ze swojego zajęcia? Czy cieszymy się z pracy, jaką przyszło nam wykonać lub wykonujemy każdego dnia? Portal rynekpracy.pl postanowił zrobić małe badania rynku, by tym samym sprawdzić, czy Polacy są zadowoleni ze swojej pracy. Jak myślicie, jaki okazał się być wyniki przeprowadzonego sondażu?

Polacy musieli odpowiedzieć tylko na jedno pytanie – „Czy czerpiesz satysfakcję z pracy, którą wykonujesz?” Odpowiedź nie była zaskakująca, ponieważ aż 50 procent osób, które udzieliło odpowiedzi, można uznać za niezadowolonych z wykonywanego przez siebie zajęcia. Osób, które zdecydowanie odczuwały satysfakcję ze swojej pracy było tylko 18,5 procent. Przyznajmy, że nie jest to duża liczba. Portal rynekpracy.pl (organizator sondażu) zauważył, że wyniki negatywne mogą być spowodowane przede wszystkim niskim wynagrodzeniem (oczekiwania są o wiele większe). Poza tym problemem okazuje się też być niestabilność zatrudnienia (dziś dużo łatwiej o stratę posady), nie wykonywanie wyuczonego zajęcia tego, a także bardzo nieprzyjemna atmosfera w pracy. Wymienione czynniki mogą też wpłynąć na wypalenie zawodowe, co zresztą jest obserwowane wśród najmłodszych.

Przyglądając się jednak bliżej wynikom sondażu można powiedzieć, że nie jesteśmy narodem, który czerpie satysfakcję z wykonywanej pracy. Tylko 18,5 procent opowiedziało się za zdecydowaną satysfakcją. Kolejny 30,6 procent odpowiedziało, że raczej czerpie satysfakcję. Później 28 procent respondentów przyznało, że raczej nie czerpie satysfakcji z racji wykonywanego zajęcia, a 22,8 procent ósb przyznało, że zdecydowanie nie cierpi swojej pracy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments