W tym roku banki nam nie darują – podwyżka opłat bankowych gwarantowana!

Wiadomości

Jeżeli kiedykolwiek myśleliśmy, że w interesie banków jest utrzymać darmowe konta, zaniżać opłaty bankowe lub całkowicie je eliminować, to byliśmy w olbrzymim błędzie. Bank nie jest instytucją, która jest w stanie rozdawać pieniądze na lewo i prawo, choć teoretycznie mógłby to zrobić czerpiąc zysk z innych, oferowanych przez siebie produktów finansowych. Zyski z kredytów nie są więc tak duże, by opłacało się utrzymywać wciąż niskie opłaty za oferowane usługi bankowe. W tym roku nadchodzą zmiany, oczywiście na niekorzyść klienta – mamy to zagwarantowane.

Podwyżki opłat bankowych nie ominą żadnego banku w Polsce. Klienci mogą już powoli przyzwyczajać się do faktu, że ich rachunki będą coraz droższe, bo towarzyszące im opłaty będą z miesiąca na miesiąc wyższe – nastąpi jedna gwałtowna podwyżka lub kilka pomniejszych, podzielonych na pewien czas. BZ WBK, który prowadzi blisko 2,9 milionów rachunków osobistych nie kryje się z tym, że już niebawem klienci mogą być nieco mniej zadowoleni z usług, jakie do tej pory były darmowe lub korzystne dla klienta. Każdy bank ma jednak w swojej ofercie rachunek pozbawiony wszelkich opłat. Niektóre wymagały jednak comiesięcznych wpływów, co jednak nie było zbyt uciążliwe i za cenę darmowego konta było warte zastanowienia. BZ WBK też ma taki rachunek (Konto Godne Polecenia) i dość często reklamował go, jako produkt idealny, pozbawiony wad, zupełnie darmowy. Oczywiście, można się zgodzić z tym, że jest to konto darmowe, ale tylko do pewnego czasu.

Okazuje się, że już niebawem, bank wprowadzi prowizję wynoszącą 7 złotych, jako opłatę za korzystanie z karty wydawanej do konta – dokładniej debetówki MasterCard. Nie oznacza to jednak tego, że inne banki nie szykują się do wprowadzenia opłat, bo te niebawem będą towarzyszyć praktycznie każdemu darmowemu rachunku. Zapłacą więc nie tylko klienci BZ WBK, ale także, Citi Handlowego, mBanku, Alior Banku, czy innych. Szykujmy się na podwyżki.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments