ZUS wzmaga kontrolę przeciwko ciężarnym „bizneswomen”

Wiadomości

Od jakiegoś czasu w sieci było mnóstwo porad jak załatwić sobie dość wysoki zasiłek macierzyński, przy minimalnym wysiłku. Można było otrzymywać aż 6 tysięcy złotych na rękę i to miesięcznie. Perspektywa zdobycia tych pieniędzy i to zupełnie legalnie była kusząca dla wielu kobiet, które zachodziły w ciąże. Proceder był legalny, bo prawo na to pozwalało, ale jak wiadomo pobudki mogły być mniej uczciwe – i zapewne większość kobiet się nimi kierowała. ZUS szybko zwietrzył sprawą i postanowił coś z tym zrobić, załatać tu i tam, ale z mizernym skutkiem, bo kobiety i tak masowo decydowały się zakładać firmy, by wpłacając najwyższą składkę już po kilku miesiącach cieszyć się najwyższym zasiłkiem macierzyńskim – po wszystkim firma była zamykana.

Teraz jednak problem mogą mieć kobiety, które uczciwie chcą przejść zasiłek macierzyński. Dlaczego? Jak informuje gazeta Rzeczpospolita, ZUS wzmaga kontrole i prześwietla właściwie każdy przypadek, kiedy to kobieta biznesu zdecyduje się przejść na zasiłek macierzyński. Oczywiście, nie dzieje się to w każdym przypadku. Kobiety, które od dawna prowadzą biznes nie przechodzą kontroli – przynajmniej nic oficjalnie na ten temat się nie mówi. Problemem są kobiety, które zakładają firmę tuż przed porodem. Wcześniej cytowana gazeta ostrzega, że kobiety te nie mogą być pewne tego, czy otrzymają zasiłek macierzyński, bo ZUS wzmaga przeciwko takim osobom kontrole.

Mimo, iż proceder jest znany, to ZUS nie kwapi się do tego, by go jakoś załatać. Przez kuriozalny błąd z ZUS’u odpływają pieniądze na poczet ciężarnych żon. Zakład Ubezpieczeń Społecznych notuje coraz większą ilość kobiet, które po opłaceniu trzech najwyższych składek miesięcznych, udają się na zwolnienie lekarskie w związku z ciążą i występują do ZUS’u o zasiłek, który wynosi ponad 6 tysięcy złotych miesięcznie. ZUS jednak zamiast wypłacać składki wysyła do kobiet pismo, w którym znajduje się 15 pytań odnośnie prowadzonej działalności gospodarczej. Wyciągnięcie tak poważnych pieniędzy, będzie więc teraz utrudnione.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments