Na co przeciętny Polak pożycza pieniądze? Nie zgadniecie

Wiadomości

Pożyczamy pieniądze na różne cele. Czasami musimy wymienić stary komputer, a czasami naprawić jakiś sprzęt AGD. Jest wiele sposobów na roztrwonienie pożyczonych pieniędzy. Niektórzy kupują mieszkania lub domy. Celów na spożytkowanie pieniędzy jest wiele. Czy zastanawiałeś się jednak no co wydajemy ich najwięcej? Jeżeli nie, to Idea Expert przygotowało dla Ciebie stosowne informacje. Z informacji tych wynika, że najwięcej pieniędzy pożyczamy na remont mieszkania. Przynajmniej w tym banku, na ten cel kredyt wzięło 24 procent klientów. Nie oznacza to jednak, że pożyczamy pieniądze wyłącznie na mieszkanie lub dom – czy cokolwiek z tym związane.

W przypadku wyżej wspomnianego banku blisko 24 procent klientów pożycza pieniądze na remont mieszkania. Kolejne 22 procent klientów pożycza na konsumpcję bieżącą. Nie są to radosne informacje, ponieważ konsumpcja bieżąca nie oznacza jedynie zakup kilku drobiazgów, a zapłatę rachunków, mieszkania lub żywności – wszystko, by przeżyć kolejny miesiąc lub miesiące. Oznacza to, że Polacy pożyczają pieniądze na życie, a to nie świadczy dobrze o stanie finansów polskich rodzin. Kolejne 22 procent pożyczek służy za spłatę zobowiązań. Warto zauważyć, że klientami banku nie są jedynie osoby prywatne. Pożyczają też przedsiębiorcy. Blisko 19 procent pożyczek trafia właśnie w ich ręce na rozwój działalności gospodarczej. Procent udzielonych pożyczek być może jest nieco wyższy niż w innych bankach, ale ma to związek z profilem banku, który skupia się na wspieraniu przedsiębiorców – wystarczy wejść na ich stronę internetową, by dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi.

Kolejne 4 procent pożyczek udzielanych jest na cele motoryzacyjne – naprawy lub zakup nowego pojazdu. Dalej są wydatki na wyposażenie mieszkania, sprzęt RTV i AGD (2 procent), wakacje (1 procent) i inne wydatki niesklasyfikowane (4 procent). Najbardziej niepokojące jest jednak to, że pożyczamy, by spłacać wcześniejsze zadłużenie lub po to, by żyć i przeżyć dany czas. Nie brzmi to zbyt dobrze.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments