Uważaj na komorników – będą bardziej bezwzględni niż zwykle!

Wiadomości

Problemy ze spłata swojego zobowiązania finansowego ma coraz większa ilość Polaków. Dzieje się tak na wskutek cięć personalnych w zakładach pracy. Kiedy więc osoba, mająca bliskich na utrzymaniu nagle traci pracę, to z pewnością jego pierwszą myślą jest nie to, by zapłacić kolejną ratę kredytu, a zapewnić przetrwanie rodzinie. Jest to zupełnie normalne. Niestety, każdy kto decydował się na kredyt wie, jakie kryje się w tym ryzyko. Musiał więc przewidzieć, że taka sytuacja może mieć miejsce – niektórzy jednak są krótkowzroczni. Jeżeli i ty masz problem z powiększającymi się długami, których nie jesteś w stanie spłacić, to wiedz, że komornik nie odpuści. Nie teraz.

Konfederacja Lewiatan ostrzegła, że w 2015 roku komornicy będą bardziej bezwzględni niż zwykle. Tropienie wierzycieli i odbijanie ich majątku, będzie za to bardziej skuteczne. Posłowie dodatkowo chcą wprowadzić zmiany do ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, która podniesie skuteczność egzekucji do 35 procent. To rzecz jasna bulwersuje opinię publiczną, dlatego żadna z decyzji nie została jeszcze w stu procentach postanowiona. Bezwzględna praca komorników nie jest jednak tematem tabu, a w Polsce komentuje się ją nad wyraz często. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że największym problemem dla komorników jest egzekwowanie nieruchomości. To one, przylepiły im nalepkę niesławy, obwiniając niejako za szorstkość w postępowaniu egzekucyjnym. Prawdą jest, że w tym przypadku komornicy byli bardzo zasadniczy i bezwzględni zajmując nieruchomości, sprzedając je i nie dając tym samym szansy dłużnikom na wstrzymanie tego procederu, nawet jeśli były ku temu podstawy.

Bezwzględna praca komorników, może jednak okazać się być jeszcze większa, wraz z proponowaną zmianą w ustawie, o której wspomniałem na początku artykułu. Wszystko wskazuje na to, że zmiany zostaną wprowadzone, czy tego chcemy, czy nie. Jeżeli więc jesteś dłużnikiem, to wiedz, że już niebawem prawa komornika mogą się zwiększyć, co może pozbawić cię reszty majątku.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments