Koniec ze ściąganiem w sieci – nauczyciele będą mieli nową broń do walki z nieuczciwymi uczniami

Wiadomości

Wygląda na to, że uczniowie będą mieli kolejny problem związany z przygotowaniem prac domowych. Otóż okazuje się, że nie będzie można już tak łatwo przygotować pracy domowej, jak kiedyś. Ściąganie stało się bardzo powszechne, a rozwój internetu tylko pogłębił stosowanie tej niezbyt uczciwej praktyki. Nauczyciele dostaną kolejną broń do walki z nieuczciwymi uczniami, a przyznajmy sami, że jest ich wiele. Jak informuje Gazeta Wyborcza, zarówno nauczyciele w gimnazjach, jak i liceach, otrzymają specjalny program antyplagiatowy, który ma pomóc w skutecznej walce z nieuczciwymi uczniami. Co ciekawe, program będzie uwzględniał także niewielkie zapożyczenia i wskaże źródło, z którego je pobrano.

Nie da się ukryć, że jest to jeden z największych sukcesów szkoły, walczącej z nieuczciwymi praktykami. To także sukces producenta programu, firmy Plagiat.pl. Program antyplagiatowy ma już być dostępny – i w pełni funkcjonalny – w tym roku. Jak na razie wiadomo, że projekt będzie obejmował około 3,3 tysięcy polskich szkół. Programem zostanie objętych aż 1,2 miliona uczniów i 115 tysięcy nauczycieli. Co ciekawe, producent chwali się, że system będzie mógł przeczesywać internet w poszukiwaniu nie tylko zapożyczeń w języku polskim, ale także w innych językach obcych. To z pewnością ułatwi pracę, ponieważ tłumaczenie zagranicznych tekstów też jest w ostatnim czasie bardzo modne – dużo ciężej jest to wychwycić.

Wypracowania opracowywane metodą „kopiuj-wklej” to bardzo powszechne zjawisko, z którym walczy nie tylko polski system edukacji, ale także globalny – to problem rozpowszechniony na całym świecie. Niestety, ale na razie nie wiele krajów jest w stanie sobie skutecznie poradzić z tym zjawiskiem. Polskie szkolnictwo, będzie miało większe możliwości kontroli, dzięki czemu proceder metody „kopiuj-wklej” powinien się zmniejszyć. W jakim stopniu? Tego nikt nie wie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments