Poczta Polska zamierza inwestować w usługi związane z handlem internetowym

Wiadomości

O tym, że Poczta Polska się zmienia, wiadomo już od jakiegoś czasu. Najpierw żywiołowa przemiana loga, zmiana wizerunku placówek, a ostatnio rozpoczęcie współpracy z salonem Empik – jak na razie jest to program pilotażowy. Nic więc dziwnego, że Poczta Polska radzi sobie całkiem nieźle, ale nigdy nie powiedziano, że nie może być jeszcze lepiej. Z tego też powodu, poczta zamierza inwestować w usługi związane z handlem internetowym – w końcu to jeden z największych i stale rozwijających się rynków (dominacja dałaby wiele korzyści).

Jeden z członków zarządu Poczty Polskiej – Janusz Wojtas – przyznał, że w najbliższej przyszłości poczta będzie rozwijać biznes paczkowy, ale ten związany z rozwojem handlu internetowego. Być może będzie to coś na wzór Paczkomatów, ciągle rozbudowywanych przez InPost. Jest to zdecydowanie tańsza forma wysyłki paczki lub listu, a przez niektórych bardziej komfortowa – mogą odebrać paczkę o każdej porze dnia. Poza tym, Poczta Polska ma zamiar rozwijać to, co stworzyła już w połowie zeszłego roku, a więc wpłynie na rozwój kompleksowej oferty dla uczestników handlu internetowego. Wojtas jest zdania, że tylko Poczta Polska jest w stanie zaoferować kompleksowe usługi związane z magazynowaniem i dostarczaniem towarów do klientów – ma większe moce przerobowe. Wojtas planuje także rozwijać niedawno powstałą spółkę Envelo.

Czym jest Envelo? To poczta internetowa. Za jej pomocą można wysłać np. list do urzędu, a skan listu z odpowiedzią, będzie zawsze dostarczany w formie skanu na skrzynkę pocztową. To tańsze i zdecydowanie prostsze rozwiązanie. Już w 2016 roku Poczta Polska planuje rozwinąć Envelo. Klient będzie mógł otrzymać list polecony prosto na skrzynkę – kiedy dostanie awizo, nie będzie musiał udać się na pocztę w celu odebrania listu, a jedynie poinformuje pocztę o przeskanowaniu zawartości i przesłaniu jej na e-mail. Proponowane zmiany zapowiadają się bardzo interesująco.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments