Jaka będzie praca przyszłości – bardziej kreatywna!

Wiadomości

Większość z nas żyje teraźniejszością, nie wnikając zupełnie w to co czeka nas w przyszłości. A szkoda! Zmiany będą całkiem spore, a szczególnie w miejscu pracy. Praca bowiem będzie wymagać od nas większej kreatywności niż ma to miejsce obecnie. Znikną więc zajęcia, które wymagają robić ciągle to samo – powtarzać w kółko jedną i tą samą czynność. Tego rodzaju prace będą zupełnie zautomatyzowane. Poza tym, nowoczesne firmy będą stawiać na wymianę doświadczeń pomiędzy innymi pracownikami. Z najnowszych badań wynika, że gromadzenie ludzi myślących w jednym miejscu może spotęgować ogromne korzyści dla firmy, ponieważ takie spotkania doprowadzają do większej stymulacji kreatywności, a te jeśli nie jest dziś aż tak potrzebna, to w przyszłości będzie!

Nie ulega wątpliwości, że taki sposób patrzenia w przyszłość przybliży do wprowadzenia zmian – zwłaszcza w środowisku pracy. Najnowsze badanie przeprowadzone na terenie Wielkiej Brytanii tylko potwierdza to, że wymiana doświadczeń i pomysłów biznesowych w zaufanym gronie przedsiębiorstw jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ludzie stają się bardziej kreatywni i podejmują dużo lepsze decyzje – w oparciu o zdanie innych pracowników. Zauważono też lepszą stymulację w konkretnych działaniach, a sami pracownicy są bardziej zmotywowani do tego, by osiągnąć jakiś cel. To pokazuje, że w ciągu 10-15 lat nasz stosunek do pracy zmieni się i to w sposób diametralny – najmniej spodziewany.

Czym więc będzie charakteryzować się praca przyszłości? Przede wszystkim tym, że większy nacisk zostanie położony na kreatywność i komfortowe myślenie. Poza tym, będziemy doświadczać zupełnie nowej atmosfery, bardziej przyjaznej i pobudzającej do nowych innowacyjnych pomysłów. Osobiście, chciałbym tego doczekać!

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments