Niemcy i USA zgadzają się z tym co zrobić z Putinem

Wiadomości

Ostatnie spotkania rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i sekretarzem stanu USA John Kerry, były po to, aby dać do zrozumienia Putinowi, że Niemcy i USA solidarnie protestują przeciwko sposobie uprawianie przez niego polityki na Ukrainie.

Według najnowszego sondażu amerykańskiej organizacji PRC, Amerykanie i Niemcy oceniają różnie obecną pozycję Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej wobec Rosji. 34% europejczyków i 59% amerykanów odpowiedziało, że polityka USA i UE jest zbyt sztywna. W tym samym czasie. Zdaniem autora publikacji, wynika to z różnego nastawienia do użycia siły militarnej. Według sondażu, tylko 25% Niemców zgodziłoby się, by Berlin mógł odgrywać bardziej aktywną rolę wojskową w utrzymaniu pokoju i stabilności na świecie. 69% Niemców uważa, biorąc pod uwagę swoją historię, należy ograniczyć swoją militarną rolę w globalnej polityce. W tym samym czasie 54% amerykanów uważa, że Berlin powinien odgrywać bardziej aktywną rolę wojskową , a tylko 37% wypowiedziało się za ograniczeniem jego działalności w celu zapewnienia bezpieczeństwa na świecie.

Obecna konfrontacja z Rosją sprawdza wytrzymałość na wzajemne zaufanie Niemców i Amerykanów. Według tego samego sondażu aż 72% Amerykanów uważa Niemcy za wiarygodnego sojusznika, a 62% Niemców podziela tą opinię o USA.

Subscribe
Powiadom o
guest
daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments