Biały Dom: Przez większą część spotkania Obama i Merkel rozmawiali o Ukrainie

Wiadomości

„Nieco ponad połowa spotkania, prezydenta USA z kanclerz Merkel, został poświęcona Ukrainie” – poinformował Biały Dom. Ponad połowa spotkania prezydenta USA Baracka Obamy i kanclerz Niemiec Angeli Merkel poświęcono Ukrainie. Do spotkania przed formalnym szczytem G7, który jakiś czas temu nosił nazwę G8 – wykluczono Rosję.
„Nieco ponad połowa spotkania, Bracka Obamy z kanclerz Merkel, została poświęcona Ukrainie i potrzebom tak, aby G7 i europejscy partnerzy nadal demonstrowali jedność wobec Rosji i nadal pomagali osiągnąć jej cel „– powiedział Ernest.

Według Ernesta, Merkel odegrała ważną rolę w zachowaniu tej jedności. „Naszym celem jest dążyć do tego, aby zachować jedność w wielu sprawach, w tym w sankcjach, które mają znaczny wpływ na gospodarkę Rosji i są wynikiem niepoprawnych działań Kremlu na Ukrainie” – dodaje Ernest. Według jego słów, dla Obamy ważne jest, aby G7, jak Unia Europejska wysłali sygnał dla Putina, o kolejnym przedłużeniu sankcji.

Obama i Merkel rozważają tez wprowadzenie nowych sankcji wobec Rosji, z racji nie wywiązania się Moskwy z mińskiego porozumienia. Prezydent Petro Poroszenko zasugerował, że Ukraina oczekuje od szczytu G7 decyzji o przekazaniu jej nowoczesnych broni i wzmocnienia współpracy wojskowej i wojskowo-technicznej. Wcześniej Poroszenko rozmawiał z Obamą o sankcjach przeciwko Rosji.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments