Putin i Obama omówili sytuację na Ukrainie

Wiadomości

W Białym Domu podkreślono, że Obama powiedział Putinowi, by ten wycofał wojska rosyjskie z Ukrainy. Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent USA Barack Obama w trakcie rozmowy telefonicznej omówili kryzys ukraiński, w szczególności przebieg realizacji mińskich umów. Poinformował o tym rzecznik prasowy prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow. „Szefowie państw omówili także kryzys ukraiński, w szczególności przebieg realizacji mińskich porozumień” – powiedział.

Według Pieskowa, w tym kontekście prezydenci uzgodnili, że w najbliższym czasie asystent sekretarza stanu Victoria Nuland i wiceszef MSZ Grigorij Karasin zrealizują kontakt w celu omówienia postępów w realizacji tych ustaleń. „Dużo uwagi poświęcono w związku z walką z terroryzmem, w szczególności z rozszerzaniem się wpływów „Państwa Islamskiego” na Bliskim Wschodzie” – powiedział rzecznik Putina. „Prezydent Obama potwierdził konieczność Rosji, by ta wykonała swoje obowiązki zgodnie z mińską umową, w tym wycofała wszystkie wojska i sprzęt wojskowy z terytorium Ukrainy, – zawiadomił Biały Domu, zauważając, że rozmowa odbyła się z inicjatywy strony rosyjskiej.

Przypomnijmy, że wcześniej odbyła się rozmowa telefoniczna prezydenta Rosji Władimira Putina z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande w celu uzgodnienia kompromisu. Przywódcy omówili sytuację na Południowym Wschodzie Ukrainy, a także przebieg realizacji mińskich porozumień.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments