Nie wiesz, ile zapłacisz za ubezpieczenie? Wypróbuj OC kalkulator!

Ubezpieczenia

Wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, w Polsce dla właściciela samochodu jest obowiązkowe. Jednak jego wysokość nie jest identyczna dla każdego pojazdu, gdyż składka zależy od wielu różnych czynników zmiennych.

Ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej jest bardzo ważne nie tylko z punktu widzenia przepisów prawa. W przypadku jakiejkolwiek kolizji drogowej winowajca nie musi naprawiać pojazdu z własnej kieszeni, tylko pokrywa to polisa. Każdy zakład ubezpieczeń ma swój sposób na ocenę ryzyka, w związku z tym wypadkowa płaconej składki też jest różna. Zanim więc wykorzysta się OC kalkulator do obliczenia swojego ubezpieczenia, warto sprawdzić jakie czynniki na nie wpływają.

Jakie dane wymaga OC kalkulator
Istotny jest wiek posiadacza pojazdu, starsi kierowcy mają z reguły większe upusty przy wyborze ubezpieczenia OC. Młode osoby są bowiem z reguły mniej ostrożne przez co ryzyko spowodowania przez nie wypadku jest większe. Ubezpieczyciel bierze też pod uwagę jak długo posiada się prawo jazdy. Z reguły mniej doświadczony kierowca częściej popełnia błędy na drodze, które mogą doprowadzić do stłuczki lub wypadku. Nierzadko również, że miejsce zamieszkania może wpłynąć na wysokość płaconej składki.

W niektórych powiatach jest dużo większa ilość wypadków komunikacyjnych niż w pozostałych. W związku z tym kierowcy mieszkający na danym obszarze są bardziej narażeni na ryzyko stłuczki. Z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia pojazdu powoduje wzrost opłaty za polisę. Większe składki czekają również właścicieli pojazdów z większym silnikiem, ponieważ im szybsze auto tym prawdopodobieństwo wypadku rośnie.

Ubezpieczyciel ocenia ryzyka i szanse
Jednak ubezpieczyciele przy obliczaniu polisy nie tylko biorą pod uwagę czynniki ryzyka, ale też w wielu wypadkach można liczyć na obniżenie wysokości składki. Osoby, które opłacają ubezpieczenie za rok z góry mogą liczyć na pewne rabaty. Kierowcom za bezszkodową jazdę również przysługują adekwatne zniżki. Zwykle im dłużej trwa okres bez wypadkowy tym większe upusty firma ubezpieczeniowa oferuje dla danego właściciela pojazdu.

Wybierając OC kalkulator należy wziąć pod uwagę fakt, że każda firma ubezpieczeniowa ma swoje własne kryteria oceny wysokości składki. Należy również pamiętać, że składka OC jest sprawą bardzo indywidualną i obliczaną dla konkretnego właściciela pojazdu, nie można więc bazować na ocenie kalkulatora, a potraktować to jako pewną wskazówkę. Dowiedz się więcej na https://www.lu.pl/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o