Lokata dla firm: pewny zysk

W czasach, gdy rynek finansowy doświadcza sporych wahań, na znaczeniu zyskują produkty oszczędnościowe, które nie narażają na ryzyko. To szczególnie ważne dla przedsiębiorców, dla których utrzymanie płynności finansowej to „być albo nie być” na rynku.

Dysponujesz środkami finansowymi, których nie będziesz potrzebować w przeciągu najbliższych tygodni lub miesięcy? Nie pozwól im leżeć na koncie bezczynnie. Zwłaszcza, że czeka na Ciebie możliwość skorzystania z bezpiecznych produktów oszczędnościowych. Dla tych, którzy chcą wyważyć między wysokością zysku a ryzykiem, najlepszym pomysłem będzie lokata.

Niewielki, ale gwarantowany zysk

Na lokacie, nie czarujmy się, nie zarobisz tyle, ile mógłbyś zyskać, wykonując dobry ruch na giełdzie czy stawiając na produkt inwestycyjny. Ale w przypadku akcji czy obligacji oraz funduszy – zyski są tylko możliwością, a nie pewnikiem. A, jak pokazuje historia, rynek może być nieprzewidywalny i okazać się może, że zamiast zyskać – stracisz. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na takie ryzyko, wybieraj produkty bankowe, które dają w zasadzie 100% gwarancji zysku. Mowa o lokatach.

Lokata bankowa jest prostym produktem, a umowa z bankiem polega na tym, że klient deponuje środki na lokacie na z góry określony czas, a bank, po jego upływie – zwraca je wraz z ustalonymi odsetkami. Na lokatach krótkoterminowych, oprocentowanie jest zazwyczaj stałe, co oznacza, że nie musisz analizować sytuacji rynkowej, sprawdzać notowań giełdowych czy kursów walut, by wiedzieć, ile finalnie otrzymasz.

A ile otrzymasz? Wszystko zależy przede wszystkim oprocentowanie. Gdy chodzi o lokaty dla firm, ich ranking wskazuje wyraźnie, że oprocentowanie waha się mniej więcej między 2 a 3% w skali roku. Rzeczywiście, nie jest to jakaś zawrotna suma, ale z drugiej strony – nie musisz się obawiać, że stracisz. Oczywiście pod warunkiem, że zdeponowana kwota lokaty pozostanie nieruszona przez cały czas trwania umowy. W przeciwnym wypadku, utracisz odsetki.

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę dla siebie?

Oprocentowanie, jak już zaznaczyliśmy, jest kluczowe. Ale gdy chodzi o lokaty, nie ma jednego dobrego rozwiązania dla każdego. Jeśli chcesz inwestować krótkoterminowo i liczy się dla Ciebie jednorazowy zysk – przyjrzyj się przede wszystkim produktom dla nowych klientów banku, takie lokaty mogą wypracować oprocentowanie do 3,5% w skali roku.

Gdy chcesz pieniądze zamrozić na nieco dłuższy okres czasu – np. na 2 – 3 miesiące, upewnij się, że Twoja lokata ma najlepsze warunki naliczania odsetek za ten czas. Jeżeli zaś chcesz zyskać większą elastyczność i mieć bardziej pewny dostęp do wypracowanych zysków – postaw na lokatę na miesiąc lub krótszą. Zwłaszcza, że banki często oferują na nie korzystne promocje.

Pamiętaj, że najlepszym pomysłem będzie powiązanie lokaty z kontem firmowym. Dzięki temu, formalności związane z zakładaniem kolejnych lokat zostaną sprowadzone do minimum – dopełnisz ich nawet online, mając pewność, że pieniądze będą na Ciebie pracować.

By dowiedzieć się więcej o lokatach dla firm i nie tylko, zajrzyj na stronę: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o