Gdzie dokonać taniej i bezpiecznej wymiany walut?

Waluty

Spłacasz kredyt hipoteczny w euro lub frankach szwajcarskich? Prowadzisz firmę i współpracujesz z zagranicznymi podmiotami? Wyjeżdżasz na wczasy za granicę? W każdej z tych sytuacji potrzebujesz dostępu do waluty obcej. Dowiedz się, gdzie szybko i bezpiecznie wymienić waluty.

Wymiana walut – nigdy wcześniej nie było tyle możliwości

Jeżeli potrzebujesz dostępu do walut obcych, to musisz wiedzieć, że dziś masz naprawdę wiele możliwości – walutę możesz nabyć, korzystając z oferty następujących podmiotów:

  • Banków. Zakup waluty w banku jest bezpieczny, a transakcja odbywa się szybko. Minusem jest jednak bardzo wysoki spread, czyli opłata pobierana przez bank za przeprowadzoną transakcję. Korzystając z oferty banku, faktycznie możesz sporo stracić.
  • Kantorów stacjonarnych. Na polskim rynku działają od dawna. W porównaniu do banków pobierają niższy spread, ale pojawia się problem w postaci konieczności zabezpieczenia zakupionych środków na czas ich transportu, co podwyższa koszty przeprowadzenia transakcji.
  • Kantorów internetowych. Śmiało można powiedzieć, że zrewolucjonizowały one dotychczas istniejący rynek wymiany walut. Transakcje przeprowadzane w kantorach internetowych są bezpieczne (o ile klient wybierze kantor, którego właścicielem nie jest osoba prowadząca indywidualną działalność gospodarczą), a zakupione środki można od razu przelać na rachunek bankowy. Nie można przy tym zapomnieć, że kantory internetowy wypadają najkorzystniej, gdy mowa o wysokości pobieranego spreadu.
  • Giełd walutowych. Korzystając z giełdy, użytkownicy dokonują transakcji między sobą. W efekcie jest tanio, bo wyeliminowany zostaje pośrednik. Problem jednak w tym, że na giełdzie trudno będzie zakupić od jednego użytkownika dużą kwotę środków.
  • Kantorów automatycznych. To innowacyjne podejście, gdy mowa o wymianie walut. Kantor automatyczny został wprowadzony na polski rynek przez grupę finansową Fritz Group. Korzystając z tego kantoru, możliwe jest nabycie gotówki. Ponieważ wyeliminowany został pośrednik, kursy walut są bardzo korzystne – jest taniej niż w kantorze stacjonarnym.

Jak widzisz, gdy mowa o zakupie walut, masz naprawdę sporo możliwości. Jeżeli nie potrzebujesz gotówki, to najlepiej zrobisz, korzystając z oferty kantorów internetowych. Jednym z takich jest Fritz Exchange.

Specjalna oferta dla firm

Klienci indywidualni najczęściej wymieniają środki, gdy posiadają kredyt hipoteczny w walucie obcej lub wybierają się na wczasy. Potrzeby firm w tym zakresie są większe, dlatego też niektóre kantory przygotowały specjalne oferty właśnie dla podmiotów gospodarczych. Przykładem jest kantor internetowy Fritz Exchange.

Jeżeli prowadzisz firmę, to musisz wiedzieć, że w kantorze internetowym Fritz Exchange czekają na ciebie trzy grupy pracowników, którzy zadbają, aby transakcja odbyła się sprawnie i szybko. Mowa o:

  • Specjalistach z biura obsługi klienta – rozwiewają wątpliwości związane z obsługą serwisu.
  • Doradcach ds. rynków finansowych – kontaktując się z nimi, klient może negocjować wysokość spreadu. Takie rozwiązanie kantor internetowy Fritz Exchange przygotował z myślą o klientach, którzy regularnie zakupują waluty lub nabywają duże kwoty (powyżej 10 tys. euro). Dodatkowo doradcy ds. rynków finansowych odpowiadają też na pytania dotyczące korzystania z serwisu przez klientów biznesowych.
  • Dealerach walutowych/traderach – są odpowiedzialni za przygotowywanie komentarzy walutowych i merytorycznych artykułów, w których omawiają aktualną sytuację na rynkach walut.

Zastanawiasz się, czy kantor internetowy Fritz Exchange to dobry wybór? Musisz wiedzieć, że 90% transakcji jest realizowanych w 15 minut. To jednak nie wszystko, bo – czego z pewnością masz świadomość – szybkość to nie wszystko, liczy się również bezpieczeństwo. Kantor internetowy Fritz Exchange działa na rynku od 5 lat, a w swojej codziennej działalności czerpie z doświadczenia grupy finansowej Fritz Group. Taka struktura właścicielska również wpływa na bezpieczeństwo.

Nabywasz walutę, aby zapłacić ratę kredytu hipotecznego? Potrzebujesz walut, aby sprawnie współpracować z zagranicznymi firmami? Pamiętaj, że kantor internetowy Fritz Exchange oferuje korzystne warunki współpracy – przekonaj się o tym samodzielnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments