Prowadzisz działalność? Dowiedz się jakie konto firmowe będzie najlepsze dla Ciebie

Firma

Prowadzisz własną firmę? Szukasz łatwego w obsłudze konta, które zapewni Ci dodatkowe korzyści? W artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając firmowy rachunek. Sprawdzimy także, gdzie szukać konta z profitami.

Przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą nie mają obowiązku posiadania firmowego konta w banku. Wszelkie transakcje mogą przeprowadzać przy użyciu rachunku osobistego. Trzeba przyznać jednak, że taka strategia nie jest zbyt rozsądna. Dlaczego?

Aby zachować kontrolę nad stanem finansów warto prowadzić 2 osobne rachunki – służbowy oraz prywatny. Osobne konta pozwolą oddzielić budżet firmowy od osobistego oraz zachować porządek harmonię, przejrzystość i finansową dyscyplinę.

Jak wybrać konto firmowe?
Wiele osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie staje przed nie lada dylematem, zastanawiając się, które firmowe konto wybrać. Trudno się dziwić.

Rynek produktów finansowych jest obecnie naprawdę nasycony. Banki konkurują ze sobą na wielu płaszczyznach, prześcigając się w tworzeniu jeszcze atrakcyjniejszych ofert i promocji.

Jak nie zgubić się w gąszczu obco brzmiących nazw? W jaki sposób wybrać najlepsze konto firmowe? Na co warto zwrócić uwagę, analizując ofertę banku?

Bezpłatne prowadzenie rachunku
Zdecydowana większość banków pobiera opłaty za prowadzenie firmowego rachunku. Idealnie byłoby więc znaleźć takie konto, którego prowadzenie będzie bezpłatne. Może się jednak zdarzyć, że bezpłatne prowadzenie konta bank zrekompensuje sobie wysokimi opłatami za wydanie karty debetowej lub przelewy. Zanim otworzysz firmowy rachunek, starannie przeanalizuj wysokość wszystkich kosztów.

Bezpłatne przelewy
Prowadząc firmę będziesz regularnie opłacał faktury oraz wysyłał pieniądze do ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Jeśli nie chcesz wydać majątku na przelewy poszukaj banku, który zapewni Ci bezpłatną realizację transferów pieniężnych przez internet.

Zabezpieczenia przed cyberprzestępczością
Choć troska o bezpieczeństwo w wirtualnym świecie spoczywa przede wszystkim na Twoich barkach, zadaniem banku jest skuteczna ochrona Twoich danych.

Firmowe konto w banku powinno być należycie zabezpieczone przed cyberprzestępcami, próbującymi wyłudzić tajne informacje. Dobrym sposobem na zabezpieczenie kluczowych informacji będzie udostępnienie klientom nowoczesnego systemu bankowości internetowej, zabezpieczonego hasłem i kodem z klucza elektronicznego (tokena). Taka procedura skutecznie zapobiegnie phishingowi, czyli przestępstwu, polegającemu na nielegalnym wyłudzeniu osobistych danych (np. loginu i hasła do bankowości elektronicznej).

Łatwość obsługi
Przyjazny, intuicyjny interfejs, przejrzysta struktura oraz łatwość dostępu do poszczególnych części serwisu transakcyjnego to istotne walory dobrego rachunku dla firmy.

Dzięki łatwemu dostępowi do najważniejszych funkcji oszczędzisz nie tylko czas, ale również nerwy. Nie da się ukryć bowiem, że niemożność wykonania podstawowych operacji bankowych – zwłaszcza, jeśli trzeba to zrobić szybko – może być przyczyną sporej frustracji.

Dodatkowe udogodnienia
Brak opłat za prowadzenie rachunku i darmowe przelewy to jednak zbyt mało dla współczesnego klienta. Równie ważne są dodatkowe profity, umożliwiające jeszcze efektywniejsze zarządzenie własnym biznesem. Profity, które pozwolą przedsiębiorcy pomnażać kapitał, finansować inwestycje i dodatkowo zarabiać.

Dobrym przykładem konta z profitami może być konto firmowe w Toyota Banku. Zakładając taki rachunek zyskasz dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych depozytów. Będziesz mógł również skorzystać z linii kredytowej, która zapewni Twojej firmie finansowe bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o