Płać albo zniszczymy Ci firmę

Płać albo zniszczymy Ci firmę

Podatki Wiadomości

Jak łatwo można naciągnąć ludzi na pieniądze

Oszustów roi się coraz więcej, jednakże sprawa wygląda zupełnie inaczej gdy wymuszenia i haracze są bez nadzoru i kontroli Instytucji Państwowych. Serwis Gowork.pl uważany przez niektórych za doskonałe źródło informacji o firmach jest niczym innym niż obłudą, kłamstwem i zmuszaniem firm do płacenia opłat w zamian za możliwość usunięcia nie wygodnych komentarzy.

Masz firmę? Szukasz pracownika? Płać w przeciwnym razie Cię zniszczymy

Wiele firm przekonało się o nieuczciwości płynących z popularnego serwisu Gowork.pl. Jego właściciel Pan Andrzej Kosieradzki w jawny sposób wyłudza pieniądze i szerzy fałszywe opinie na temat firm, które znajdują się w jego bazie. Opinie gowork, to strona znana każdemu, kto chociaż raz szukał opinii w Internecie na temat różnych firm. Zdarza się tak, że znajdziemy przychylnie napisane komentarze, jednakże większość z nich napisana jest w sposób krytyczny i uwłaczający. Okazuje się, że negatywne opinie często były dodawane przez szajkę właściciela, po to by wyłudzić pieniądze od danej firmy. Myślicie jak to możliwe? Już wyjaśniamy. Gowork.pl oferuje złote pakiety VIP, dzięki której firma może nadzorować to, co ktoś pisze na ich temat. Inwigilcja w komentarze działa do tego stopnia, że firma może nie tylko je usuwać, ale nawet nie dopuścić do ich umieszczenia, gdy w miarę szybko się zorientuje.

Plaga goworkowych Trolli

Kto pisze negatywne opinie? Okazuje się, że częściej niż byli pracownicy robią to ludzie wynajęci przez Kosieradzkiego. Nie oszukujmy się, jeżeli dana firma jest w trakcie rekrutacji może mieć problemy ze znalezieniem kompetentnych i wyspecjalizowanych pracowników. Kolejną sprawą jest błędne postrzeganie firmy przez pracowników, którzy czytając opinie na gowork.pl tracą zaufanie do danej firmy i rezygnują z aplikowania do niej. Takie zabiegi nie można nazwać inaczej niż wymuszeniem, kłamstwem oraz zwyczajnie w świecie haraczem.

Biznes się kręci, karawana jedzie dalej

Żerowanie na głupocie ludzi pozwoliło Kosieradzkiemu na zbicie niezłej kaski. Jak się okazuje baza firm jest przeogromna, a za pakiet płaci się nawet kilka tysięcy w skali roku. Bazując na swoich trollach, właściciel gowork.pl mógł wzbogacić się bardzo szybko. Sprawa nie byłaby tak zagmatwana gdyby nie przyzwolenie firm. Nie oszukujmy się, gdyby każdy zgłosił znamiona przestępstwa i udostępnił wiadomości oraz oferty nie byłoby takiej afery.

Istnieje też druga strona medalu. Wiele firm, które źle traktują swoich pracowników dobrowolnie uczestniczy w oszukańczych praktykach gowork.pl. Dobrowolnie uiszczają daniny w zamian za pozytywne komentarze i możliwość usunięcia tych negatywnych. Dzieje się tak za sprawą nie tylko chęci pozyskania pracowników ale często kontrahentów, którzy mogli by zerwać współpracę dowiadując się pikantnych szczegółów dziejących się w partnerskiej firmie.

Zakłamanie w opiniach na gowork.pl

Okazuje się, że w internecie nie możemy liczyć już na prawdę i wiarygodność – z pewnością nie na portalu gowork.pl, który zarabia na ukazywaniu utopijnych wyobrażeń na temat beznadziejnych przypadków firm od których lepiej trzymać się z daleka i odwrotnie. Jeżeli jeszcze kiedyś będziesz szukał pracy, omijaj opinie na gowork szerokim łukiem. Nie znajdziesz tam nic, co mogło by w jakiś sposób pomóc Ci uzyskać informacje o tym, co dzieje się w danej firmie. Wiadomo, że szukając pracy staramy się dopasować ją zarówno do naszych potrzeb fizjologicznych jakim są wynagrodzenia ale również pod względem psychicznym. Atmosfera w pracy jest ważna, dlatego cześciej wybieramy firmy, gdzie pracownicy chwalą pracodawców za profity, rzetelność, uczciwość i chęć pomocy, niż takie, gdzie pracodawcy łamią nagminie zasady związane z HR i stosują mobbing wśród pracowników.

 

Gowork Andrzej Kosieradzki
Gowork Andrzej Kosieradzki

Oszukańcze praktyki Pana Kosieradzkiego

Pan Andrzej Kosieradzki ma na sumieniu nie tylko fałszywe opinie na swoim portalu, wyłudzenia i próby haraczu ale również bezprawne wykorzystywanie znaków towarowych firm. Baza, którą sobie stworzył jest nielegalna – przynajmniej w większości. Firmy, które nigdy nie chciały zakładać profilu jakimś cudem znalazły się w Internecie w dodatku z negatywnymi opiniami. Pora skończyć ten cyrk i raz na zawsze odciąć Kosieradzkiego od szerzenia kłamstwa. Wraz ze swoją bandą Trolli powinien odpowiedzieć za szkalowanie i naruszenie dobrego imienia firm a także oddać wszystkie wyłudzone pieniądze. To co dzieje się obecnie w sieci woła o pomstę do nieba… Karygodne zachowanie, które jest tolerowane oraz czyny, które nie ponoszą za sobą konsekwencji prawnych, sprawiają, że osoby takie jak Pan Kosieradzki, który jest oszustem, krętaczem i naciągaczem czują się całkowicie bezkarne.

daj ocenę (5 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Monika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika
Gość
Monika
daj ocenę :
     

Znam z autopsji, walczę z nimi od 3 lat…..