Kredyt czy pożyczka

Kredyt czy pożyczka

Pozostałe

Kredyt czy pożyczka – Czym jest Kredyt Bankowy? Jest to umowa zawierana pomiędzy instytucją bankową a inną osobą/instytucją bądź spółką. Instytucja bankowa zapożycza osobie pobierającej kredyt określoną sumę pieniędzy ustaleniu celu spożytkowania pieniędzy i terminu regulacji zadłużenia, pobierający kredyt ma obowiązek spełnić te postanowienia i zapłacić dodatkową opłatę za samą usługę, czyli naliczane procentowo odsetki i prowizje.

Kredyt czy pożyczka

Czym jest pożyczka?

Pożyczka jest kwotą pieniężną udzielaną przez instytucję pozabankową (pożyczkodawcy) na rzecz pożyczkobiorcy, jej warunki określane są na odpowiedniej umowie podpisywanej poprzez obie ze stron (takie jak termin spłaty, naliczanie prowizji, naliczanie odsetek). Pobieranie pożyczki nie wymaga podania konkretnego celu przeznaczenia pieniędzy, które zamierzamy pożyczyć. Firmę udzielającą pożyczkę interesuje jedynie otrzymanie zapożyczonej kwoty pieniężnej wraz z odsetkami w określonym w umowie terminie, przeznaczenie jest dla niej podmiotem zupełnie obojętnym.

Jakie są rodzaje pożyczek?

Najbardziej rozpowszechnionymi rodzajami pożyczek są: pożyczki ratalne, pożyczki chwilowe. Drugim aspektem dzielącym pożyczki na rodzaje jest tryb, w jakim jest zawierana umowa, czyli: online, stacjonarnie, poprzez kuriera/osobę pośredniczącą, odpowiedzialną za dostarczenie umowy do podpisania w miejscu zamieszkania konsumenta.

Co jest bardziej opłacalną formą zapożyczenia — Kredyt bankowy czy pożyczka pozabankowa?

Pytanie to jest często poruszane podczas wyboru źródła i metody pozyskania pieniędzy w postaci pożyczki. Najczęstszą słyszaną powszechnie opinią jest przekonanie, że zdecydowanie lepszym wyborem jest pobranie kredytu bankowego, jednak jest tak jedynie w teorii a praktyka, jest zupełnie odmienna. Pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe są o wiele lepszym wariantem zapożyczenia z uwagi na szybszy proces i brak potrzeby podpisywania stosu niezbędnych dokumentów i umów, lepiej poszukać wiarygodnej i rekomendowanej instytucji specjalizującej się w udzielaniu pożyczek i po krótkim czasie odebrać pieniądze.

Często bywa, iż brakuje nam finansów do życia i potrzebujemy pilnego przypływu gotówki. Z której pomocy bardziej opłaca się skorzystać banków czy instytucji pozabankowych?

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments