Siedziba spółki za granicą- korzyści podatkowe

Siedziba spółki za granicą- korzyści podatkowe

Firma

Korzyści podatkowe –  Wiele krajów oferuje przedsiębiorcom korzystne warunki ekonomiczne i biznesowe. W związku z tym, bywają sytuacje, że polscy biznesmeni decydują się na przeniesienie siedziby spółki za granicę. Jakie konsekwencje niesie ze sobą taki wybór?

Siedziba spółki za granicą- korzyści podatkowe

 

Gdzie emigrować?

Udogodnienia oferowane przez inne państwa są różnorodne. Dlatego też, należy dokładnie przemyśleć decyzję o emigracji podatkowej i przeanalizować, które regulacje prawne są dla nas obiecujące. Wśród oferowanych korzyści wyróżnić można brak obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych, czy też sprawozdań finansowych. W związku z korzystnym środowiskiem podatkowym, najpopularniejszymi krajami, do których przedsiębiorcy przenoszą swoje spółki są m.in. Malta, Cypr, Gibraltar.

Zalety spółki za granicą

Przeniesienie działalności za granicę często wiąże się z możliwością korzystania z uproszczonych procedur administracyjnych lub mniejszą ilością koniecznych formalności.

Ponadto, należy wspomnieć także o korzyściach podatkowych. W wymienionych wyżej krajach, przedsiębiorcy mogą cieszyć się z przyjaznego otoczenia podatkowego. Wśród innych zalet wymienić można:

  • liczne ulgi podatkowe,
  • nieskomplikowane procedury założenia spółki,
  • mocniejszy system ochrony majątku firmy.

Czy istnieje jakieś ryzyko?

Przenosząc siedzibę spółki za granicę należy pamiętać o środkach ostrożności. Wiąże się to bowiem z pewnym ryzykiem. W związku z tym, że cały proces odbywa się w oparciu o obce prawo, należy poznać je bardzo dokładnie. Wielokrotnie zdarza się, że procedury obowiązujące w innych krajach znacznie odbiegają od tych, z którymi można spotkać się w Polsce. Zawsze można jednak sięgnąć po pomoc specjalisty, który udzieli wszelkich merytorycznych informacji.

Przeniesienie siedziby spółki za granicę może przynieść wiele korzyści. Należy jednak być ostrożnym. Brak dokładnej znajomości obcego systemu prawnego może przynieść nieoczekiwane, negatywne konsekwencje. Jeżeli zatem przedsiębiorcy podejmą taką decyzję, spokojny sen zapewni im współpraca z profesjonalistami.

—————
Marek Matuszek – kadrowiec.eu

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments