Jak walczyć z problemami z erekcją

Jak walczyć z problemami z erekcją

Erotyka poradniki

Jak walczyć z problemami z erekcją – Nie da się ukryć, że wszelkie problemy związane z seksem są coraz powszechniejsze wśród mężczyzn na całym świecie. Najczęstszymi kłopotami są przede wszystkim zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk, a także obniżone libido.

Jak walczyć z problemami z erekcją

Lekceważenie tych problemów może nieść za sobą naprawdę bardzo niekorzystne dla nas skutki, bowiem słaba erekcja czy brak chęci na seks mogą być spowodowane bardzo poważnymi komplikacjami zdrowotnymi w naszym organizmie. Sporym paradoksem jest to, że często tego typu zaburzenia seksualne są stosunkowo łatwe do wyleczenia, a mimo to niewielu mężczyzn decyduje się na wizytę u seksuologa czy skorzystanie z szerokiego wachlarza technik i ćwiczeń wspomagających życie seksualne.

Spróbujmy przyjrzeć się więc, jakie są najczęstsze problemy seksualne wśród mężczyzn oraz w jaki sposób można sobie z nimi poradzić. Co dokładnie należy zrobić, gdy stwierdzimy u siebie słabą erekcję i niepełny wzwód, a jakie środki przedsięwziąć, gdy mamy do czynienia z notorycznym brakiem ochoty na seks?

Zaburzenia erekcji

Na pierwszy ogień weźmiemy bardzo często spotykany wśród mężczyzn problem – zaburzenia erekcji. Kłopoty z osiągnięciem odpowiedniej erekcji tak naprawdę uniemożliwiają przeprowadzenie satysfakcjonującego obie strony stosunku, co jest niewątpliwie bardzo frustrujące i silnie wpływa na niską samoocenę mężczyzny. Kiedy nawet mimo silnej stymulacji seksualnej ze strony kobiety, nie możemy doprowadzić penisa do odpowiedniego do penetracji stanu, to zdecydowanie dzieje się coś niedobrego. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, gdy zdarza się to raz na jakiś czas, np. po alkoholu, albo gdy jesteśmy pod wpływem dużego stresu, np. w pracy. Wtedy raczej nie powinniśmy się zbytnio tym przejmować. Jednak gdy sytuacja się powtarza przez dłuższy czas, należy zainterweniować.

Przyczyny kłopotów z erekcją

Co może być powodem, że nasza erekcja w czasie stosunku z partnerką jest bardzo słaba? Nierzadko powodem takiego stanu rzeczy jest miażdżyca, bądź inne zmiany chorobowe w naszym organizmie i naczyniach krwionośnych penisa. Potrzebna jest tu diagnostyka lekarska i rozpoczęcie leczenia schorzenia. Czasem też lekarz może zdecydować się na przepisanie leków na potencję i poprawiających krążenie.

Trochę inaczej wygląda sprawa, gdy erekcja, jaką osiąga penis przed stosunkiem jest odpowiednia, ale już w jego trakcie znika całkiem lub połowicznie. Wtedy przyczyn należałoby szukać raczej w problemach emocjonalnych mężczyzny. Być może jest to lęk przez zbliżeniem, obawa przed tym, że nie damy rady. Tutaj bardziej pomocne są raczej techniki umysłowe, wydłużenie gry wstępnej oraz relaksacja, niż środki farmakologiczne.

Przedwczesny wytrysk

Drugim częstym problemem u mężczyzn jest zbyt wczesny wytrysk. Z taką dysfunkcją mamy do czynienia wtedy, gdy wytrysk następuje zaledwie 2-3 minuty po rozpoczęciu penetracji (bądź jeszcze nawet przed nią), przez co mężczyzna i jego partnerka nie mogą osiągnąć odpowiedniej satysfakcji ze stosunku. Nie mamy raczej do czynienia z takim zaburzeniem, jeżeli zdarza się to sporadycznie, albo na przykład po dłuższej abstynencji w wyniku bardzo dużego podniecenia. Gdy zdarza się to jednak przy każdym zbliżeniu, powodem może być nadwrażliwość penisa na dotyk gdy następuje erekcja, albo złe nawyki z młodzieńczych lat – masturbacja i szybki seks w przypadkowych miejscach.

W opanowaniu emocji i podniecenia może pomóc prezerwatywa, która ogranicza reakcję penisa na bodźce zewnętrzne. Dobre są również ćwiczenia oddechowe i mięśniowe na powstrzymanie wytrysku.

Bardzo często wśród kłopotów związanych z seksem panowie wymieniają niskie libido i brak ochoty na seks. Wpływ na to ma przede wszystkim poziom testosteronu u mężczyzny. Im jest on wyższy, tym większą mamy ochotę na zabawy w łóżku. Niestety z wiekiem oraz prowadzeniem złego trybu życia, poziom tego hormonu bardzo się obniża. Również nadmiar prolaktyny, hormonu stresu, ma duży wpływ na nasze libido. Prowadzenie zdrowego trybu życia, aktywność fizyczna i dużo relaksu na pewno pomoże w odzyskaniu wigoru i chęci na seks.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem bezerekcji.pl kompedium wiedzy na temat kłopotów seksualnych mężczyzn.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments