zakupy

Jak najkorzystniej robić zakupy w amerykańskich i chińskich sklepach?

poradniki zkupy

zakupy – Podobnie jak inni mieszkańcy krajów europejskich, Polacy coraz chętniej dokonują zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Szczególną popularnością cieszą się serwisy amerykańskie oraz azjatyckie. Platformy tego typu umożliwiają użytkownikom zawieranie transakcji z różnymi chińskimi sprzedawcami, którzy oferują towar w wyjątkowo niskich cenach. Przy tego rodzaju zakupach znaczenie ma jednak nie tylko sama forma płatności, ale również sposób przewalutowania wpłacanych środków.

zakupy

Konto walutowe i kantor internetowy

Wiele zagranicznych sklepów to platformy pośredniczące w sprzedaży produktów. Transakcje można w nich dokonywać zazwyczaj wyłącznie przy użyciu dolarów amerykańskich. Aby zwiększyć oszczędności z zakupów przeprowadzanych na tego rodzaju platformie, warto wybrać odpowiedni sposób przewalutowania środków. Zazwyczaj płatności dokonać można na różne sposoby, jednak nie wszystkie z nich okazują się dostępne dla obsługiwanych regionów. Jednym z najlepszych sposobów dokonywania opłat jest założenie własnego konta walutowego, z którego następnie przelewane będą środki w odpowiedniej walucie. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne posługiwanie się walutą wymienioną uprzednio w kantorze internetowym, takim jak na przykład ekantor.pl. W ten sposób można też sporo zaoszczędzić, ponieważ w procesie wymiany pomijane jest niekorzystne przewalutowanie według danych z tabeli bankowych. Dla klientów polskich, zlecenia zapłaty zazwyczaj dostępne są jedynie za pośrednictwem karty lub pośredniczących platform płatniczych. Jeżeli jednak zakupy w zagranicznym sklepie internetowym mają być dokonywane często, własne konto walutowe to najbardziej praktyczne rozwiązanie.

Transakcje na rachunku walutowym

Przy zakładaniu konta walutowego warto pamiętać, że rachunek tego rodzaju może być prowadzony tylko w jednej obcej walucie. W przypadku otwierania go na potrzeby dokonywania płatności w sklepach chińskich oraz amerykańskich, najlepiej zdecydować się na USD. Waluta ta dostępna jest powszechnie w internetowych kantorach, których kursy można łatwo i szybko ze sobą porównać. Nabywając określoną ilość dolarów amerykańskich na zakup konkretnego produktu, warto zestawić ze sobą poszczególne wartości z pomocą przelicznika walut na ekantor.pl. W tym celu wystarczy ustalić wysokość wymienianej kwoty, a następnie zaznaczyć odpowiednią walutę i zapoznać się z wygenerowaną listą prezentującą inne, mniej korzystne oferty dostępne obecnie na rynku. Warto pamiętać, że na rachunek walutowy należy przelewać wyłącznie środki, którymi będzie można się za jego pośrednictwem posługiwać. Jeżeli na konto wysłane zostanie inna obca waluta, zostanie poddana automatycznemu przewalutowaniu. Proces ten związany jest z bardzo niekorzystnym spreadem walutowym oraz wysokimi kursami banków, przez co wymiana waluty staje się nieopłacalna.

Weryfikacja sprzedawcy

Zakup dokonany w renomowanym, amerykańskim lub europejskim sklepie zwykle nie powinien budzić wątpliwości co do jakości towaru oraz poziomu realizacji całej usługi. Nieco inaczej wygląda to w przypadku produktów sprowadzanych z Chin. Według wielu użytkowników produkty te są nietrwałe i wykonane z tanich materiałów, a na dodatek przesyłki często gubią się w transporcie. Innie jednak przekonują, że można w ofercie azjatyckich sprzedawców znaleźć wiele wartych uwagi pozycji, których dodatkowym atutem jest niska cena. Z pewnością chińskie sklepy oferują zarówno tani towar stosunkowo dobrej jakości, jak i kosztowną, bezużyteczną tandetę. Wiele tak naprawdę zależy od podejścia sprzedawcy. Przed ostatecznym dokonaniem transakcji, warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne informacje dotyczące wybranego sklepu. W ten sposób poznać można zarówno opinie użytkowników na temat konkretnych produktów, jak i poziomu obsługi ze strony sprzedawcy. Przy zakupach warto więc zwrócić uwagę nie tylko na sam opis towaru, ale również recenzje zamieszczane przez innych kupujących. Warto pamiętać, że na produkty z Chin trzeba czekać dość długo, a zwrot towaru bywa problematyczny i równie czasochłonny.

Współpraca:
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ekantor.pl – uczciwa wymiana walut online.
0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments