Misja – prezentowy bukiet ślubny

Misja – prezentowy bukiet ślubny!

Firma opinie usługi

Bukiet ślubny – W gruncie rzeczy, choć przyszli małżonkowie często proszą dzisiaj wprost o różne rzeczy zamiast kwiatów, to jednak stale zdarza się, że ktoś wręcza bukiety. Na liście zamienników znajdują się kupony Lotto, zdrapki, wino, maskotki i zabawki – przekazywane potem potrzebującym dzieciakom. Gdy jednak ktoś nie zastrzeże sobie takiego życzenia, odgórnie należy uznać, że trzeba będzie pomyśleć faktycznie nad bukietem.

bukiet ślubny

Czy w ogóle można mówić o ślubie bez kwiatów?

Cóż, zdecydowanie nie! Nierealne jest wyeliminowanie kwiatów w stopniu totalnym. Poza bukietami to przecież dekoracje – kościoła, sali weselnej. Jest więc zrozumiałe, że kwiaty będą często się przewijały w takim kontekście. Ale nie przedłużając, zastanówmy się teraz rzeczywiście nad tym, jaki bukiet powinien stanowić prezent, czy raczej dodatek do prezentu ślubnego?

Na pewno trzeba tutaj zwrócić uwagę na to, co mówią kwiaty. Wiadomo, każdy gatunek ma swoją symbolikę, swój przekaz pewnego rodzaju. I dobrze się do tego odnieść, żeby nie pełnić gafy na ślubie. Przecież powiedzmy sobie szczerze – nie musimy sami się na tym znać, wystarczy, ze zwrócimy się do kogoś, kto faktycznie będzie się znał. No i tutaj kłaniają się florystki. Warto zauważyć, że tradycyjnie, dominującymi kolorami w bukietach ślubnych, właśnie ze względu na symbolikę, będą biel oraz jasny róż. To nawiązanie do czystość i niewinności, a trudno przecież myśleć o ślubie w innych kategoriach, to niejako wpisane w naszą kulturę. Co do gatunków kwiatów, dobrze się będą sprawdzały konwalie- na poziomie symboliki są one manifestem szeroko rozumianej wierności.

Kosze? Bardzo proszę!

Warto zwrócić też uwagę na pewną florystyczną formę prezentową, która jest u nas coraz bardziej popularna. W tym kontekście chodzi o ciekawe rozwiązanie – kwiatowe kosze. To naprawdę bardzo ciekawa opcja, bo dekoracja tego typu jest nietuzinkowa. Poza tym nie trzeba wstawiać jej do naczynia. Można powiedzieć, że to taki trochę ślubny wariant flower boxa. No i taki kosz jest też o tyle ciekawy, że można go będzie wręczyć nie tylko pannie młodej, ale także – panu młodemu. To taki kosz prezentowy, który na pewno sprawi młodej parze wiele radości. Dodatkowo jeszcze trzeba będzie się zastanowić nad kolorystyką. Na pewno tutaj biel i zieleń będzie dobrym zestawieniem. No i kwiatowe pąki, których kolorystyka jest mocno nasycona – fiolet, czerwień, odcienie niebieskiego o bardziej intensywnym wyrazie. Takie kwiaty na pewno będą stanowiły efektowne uzupełnienie i kontrast z tradycyjnymi bukietami. Dobrze byłoby więc poddać taki pomysł szerszemu przemyśleniu, gdzie będziemy mogli przecież zastosować bardzo kreatywne rozwiązania.

Gdzie szukać bukiet ślubny ?

Na pewno w kontekście ślubnych bukietów dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy wykwalifikowanej florystyki. To będzie naprawdę spore ułatwienie, bo takie profesjonalistki będą w stanie stworzyć absolutnie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju kompozycje. Dlatego też, jeżeli ktokolwiek będzie chciał naprawdę zadbać o to, by bukiet – lub koszobukiet ślubny był jedyny i niepowtarzalny, powierzenie tego zadania doświadczonym rękom specjalistek z pewnością będzie dawało najlepsze efekty z możliwych.

bukiet ślubny – Przy współpracy z Flowers Atelier.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments