Wytrzymałe szamba betonowe

Wytrzymałe szamba betonowe

Firma usługi

Wytrzymałe szamba betonowe – Wytrzymałe produkty betonowe są poszukiwane przez wielu klientów. Jednak choć na rynku jest bardzo bogaty wybór tego typu towarów, wciąż wiele osób nie wie na jakie rzeczywiście warto się zdecydować. Jednym z najczęściej kupowanych elementów wykonanych z betonu są szamba. Zatem czym kierować się podczas wyboru tego typu produktów?

Wytrzymałe szamba betonowe

Szamba betonowe chętnie wybierane

Niestety wciąż wiele nieruchomości nie ma bezpośredniego dostępu do podłączenia się do kanalizacji. Jest to często bardzo niewygodne rozwiązanie, które spędza sen z powiek wielu właścicielom posiadłości. Jednak dzięki nowoczesnym szambom betonowym, które mogą być zainstalowane bezpośrednio na naszej posesji, już nie musimy martwić się o wywóz nieczystości.

Wytrzymałe szamba betonowe

Wspomniane szamba wykonane z betonu charakteryzują się różnymi własnościami użytkowymi. Z tego powodu bardzo wielu klientów często nie wie, na co warto najbardziej zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Doskonałym rozwiązaniem jest wizyta w renomowanym przedsiębiorstwie, gdzie specjaliści posiadający bardzo duże doświadczenie w tej branży pomogą nam wybrać odpowiedni dla nas model. Jednak nie można zapominać o tym, iż to klient powinien sam zwrócić uwagę na wiele istotnych cech takiego szamba. Zatem o czym pamiętać podczas zakupu? Co jest najbardziej istotne?

Najważniejsze własności użytkowe zbiorników betonowych

Jedną z najważniejszych cech użytkowych wspomnianego szamba jest z pewnością jego pojemność. Im szambo wykonane z betonu będzie większe, tym zdecydowanie lepiej dla użytkownika. Jednak bardzo częstym ograniczeniem wielu właścicieli nieruchomości jest po prostu wielkość działki. Czasem nie ma na niej zbyt wiele miejsca, aby postawić rzeczywiście dużych rozmiarów szambo. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie, warto dokładnie określić jego pojemność, od której w dużej mierze jest także uzależniona jego cena.

Jeśli na działce nie ma zbyt wiele miejsca lub też przykładowo nie możemy kopać zbyt głęboko w ziemi, warto zdecydować się na szamba betonowe dwukomorowe. Jest to jeden produkt posiadający dwa niezależne zbiorniki. Możliwa jest także instalacja na działce szamba jednokomorowego i ustawienie dwóch sztuk obok siebie. Rozwiązań w tym przypadku jest bardzo wiele i z pewnością będzie nam je mógł zagwarantować każdy renomowany producent tego typu konstrukcji wykonanych z betonu.

Z pewnością bardzo istotnym kryterium, na które wiele osób zwraca szczególną uwagę jest także cena takiego szamba. Najtańszym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą przeznaczyć na taki produkt zbyt wiele oszczędności jest z pewnością wspomniane wcześniej szambo jednokomorowe, którego koszt wynosi około tysiąca złotych. Jednak w bardzo podobnej cenie można znaleźć modele dwukomorowe. Najmniejszy element dwukomorowy, posiadający w zestawie dodatkowo pokrywy (zazwyczaj właz żeliwny) oraz dwa kominki również z pokrywami żeliwnymi kosztuje w granicach od 1200 do 1500 złotych. Zatem jak można zauważyć, nie są to zbyt wysokie koszty. Jednak jeżeli myślimy nad bardziej profesjonalnym rozwiązaniem i chcemy wybrać wyrób dwukomorowy charakteryzujący się największą pojemnością, to największy zbiornik może nas wynieść nawet 3000 złotych.

O czym pamiętać wybierając szamba betonowe?

Decydując się na zakup wspomnianych zbiorników wykonanych z betonu bardzo istotne jest także sprawdzenie, czy posiadają one wymagane certyfikaty. W szczególności warto sprawdzić rodzaj materiału, z którego zostało wykonane takie szambo. Beton powinien posiadać między innymi certyfikat PZH, a także numer aprobaty ITB. Bardzo istotne jest także, aby wykonany element był zgodny z normą PN-EN ISO9001:2009. Dzięki temu można mieć pewność, że jest on wysokiej jakości.

Na rynku różnego rodzaju szamb, konstrukcji betonowych (w przeciwieństwie do plastikowych) można znaleźć bardzo wiele. Nic w tym dziwnego, ponieważ tego typu konstrukcje w wielu przypadkach stanowią jedyne rozsądne rozwiązanie. Dlatego są one tak chętnie kupowane przez wielu klientów. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, iż taki zbiornik betonowy jest elementem w naszym systemie kanalizacyjnym, który bezpośrednio styka się między innymi z glebą. Mają na niego wpływ także różnorodne czynniki atmosferyczne, ponieważ w zależności od panującej aktualnie pogody, gleba posiada inną temperaturę oraz wilgotność. Dlatego beton z którego wykonane jest takie szambo powinien charakteryzować się najwyższą jakością.

Dobrze jest wyposażyć się dodatkowo w czujnik poziomu szamba. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli monitorować zdalnie poziom nieczystości co jest niesamowicie wygodne.

Decydując się na zakup szamba warto zainwestować w produkt renomowanego przedsiębiorstwa oraz zwrócić uwagę na długość okresu gwarancyjnego. W wyborze odpowiedniego rozwiązania dla naszych potrzeb pomoże nam Betonex – producent szamb betonowych.

Wytrzymałe szamba betonowe

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments