Kantor

Planowanie wakacji za granicą – nie zapomnij wymienić waluty!

Firma usługi Waluty

Kantor – Chcesz wybrać się na wakacje za granicą? Możesz zarówno zorganizować je samodzielnie, jak i także skorzystać z usług biur podróży, gdy doceniasz komfort. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, pamiętaj o tym, by wcześniej przygotować walutę, którą będzie można posługiwać się na miejscu.

Kantor

Dzisiaj wymiana walut jest znacznie łatwiejsza niż przed laty – kantory są na każdym kroku. Gdy jednak zależy ci na tym, aby wymienić pieniądze po korzystnym kursie, w takim przypadku zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Kantor – zwykły czy internetowy?

Przeważnie pierwszą myślą wtedy, gdy chodzi o wymianę waluty na wakacje, jest udanie się do kantoru. Zwykłych kantorów są tysiące i można znaleźć je w każdym większym mieście. Warto jednak pamiętać o tym, że wymiana większej sumy nie zawsze jest opłacalna w zwykłym kantorze stacjonarnym – alternatywą jest internetowa wymiana walut,. Można uzyskać wtedy znacznie lepszy kurs, zwłaszcza w porównaniu z miejscowościami turystycznymi internetowa wymiana walut jest znacznie wygodniejsza.

Wymianę najlepiej przeprowadzić jeszcze w Polsce, gdy jest taka możliwość i w kraju używa się popularnej waluty, przykładowo euro, dolarów czy innych europejskich walut. Sprawa może skomplikować się wtedy, gdy jest to bardziej egzotyczna waluta, której nie można dostać zarówno w kantorach stacjonarnych, jak i internetowych. Wtedy najlepszym wyborem jest wymiana złotówek na popularną walutę, na przykład dolary amerykańskie czy euro, a dopiero na miejscu na walutę lokalną.

Jeżeli chcesz wymienić walutę w innym kraju, zawsze pamiętaj o tym, by dochować bezpieczeństwa. Przede wszystkim przelicz pieniądze, które wymieniasz i otrzymujesz – zdarzają się oszustwa. Również pieniądze trzymaj przy sobie, w bezpiecznym miejscu.

A może karta walutowa?

Warto jeszcze wspomnieć o kartach walutowych, ponieważ zwykłe wypłacanie pieniędzy z bankomatu z kartą złotową się nie opłaca – bank za każdym razem nalicza prowizję. Z kartą walutową, którą można kupić też jako pre-paid, można płacić bezpiecznie, wygodnie i bez niekorzystnych spreadów.

Obecnie na rynku można znaleźć świetne karty wielowalutowe, takie jak np. karta wielowalutowa od Igoriacard

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments