Pożyczki pod zastaw nieruchomości - jak to wygląda?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – jak to wygląda?

Firma Karty poradniki Świadomy klient

Pożyczki pod zastaw są bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych pożyczek i kredytów. Ich główną zaletą jest brak konieczności posiadania zdolności kredytowej i łatwe warunki przyznania.

 

Duża liczba zadowolonych klientów jest najlepszą rekomendacją tego rozważania, a liczne banki czy firmy oferujące takie rozwiązania jeszcze bardziej ułatwiają podjęcie decyzji. Czym są zatem pożyczki pod zastaw nieruchomości ? Na jakiej zasadzie funkcjonują ? Odpowiedzi na te pytania udzielamy w dalszej części artykułu.

Czym są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są bardzo popularnym rozwiązaniem. Ich główne funkcjonowanie polega na tym, iż zastawiamy nasz dom lub mieszkanie, a w zamian otrzymujemy pieniądze. Pożyczki spłacamy tak samo, jak inne pożyczki w miesięcznych ratach. Do tego czasu bank jest wpisany do hipoteki domu lub mieszkania jako współwłaściciel. Po całkowitej spłacie pożyczki wpis ten jest usuwany, a my pozostajemy jak pierwotnie jedynymi właścicielami. W przypadku gdy nie spłacimy pożyczki — bank przejmuje nieruchomość.

Takich pożyczek udziela się na maksymalnie kilkadziesiąt procent wartości nieruchomości. Ma to na celu zniwelować straty banku w przypadku niespłacenia przez klienta pożyczki. Wartość domu lub mieszkania ocenia rzeczoznawca. Pożyczek pod zastaw udziela się pod różnego rodzaju nieruchomości. Mogą to być również działki budowlane, rekreacyjne czy tereny inwestycyjne.

Korzyści płynące z pożyczek pod zastaw nieruchomości?

Takie rozwiązanie ma wiele korzyści. Pierwszą z nich jest dużo łatwiejsze jej otrzymanie. Jeśli zostawimy nieruchomość, nie będziemy musieli legitymować się swoimi dochodami czy dobrą sytuacją finansową. W przypadku wielu osób znacznie ułatwia to cały proces. Osoby, które nie mają regularnych dochodów czy wysokiej pensji, zastawiając nieruchomości, mogą otrzymać znaczny kredyt. Kolejnym plusem jest suma, na jaką możemy otrzymać. Nieruchomości są bardzo cenne i kwoty rzędu kilkudziesięciu — kilkuset tysięcy nie są nierealne.

Kredyt bankowy czy pożyczka prywatna?

Zastawiając swoją nieruchomość, możemy zdecydować się na opcję bankową i kredyt lub na opcję prywatną — czyli pożyczkę. Konkurencja prywatnych firm pożyczkowych z bankami jest duża, a obie grupy oferują równie atrakcyjne rozwiązania. Co zatem wybrać ? Bank czy prywatną firmie ? Odpowiedz na to pytanie, kieruje się w stronę banków, choć nie jest to jednoznaczne wskazanie. Banki udzielające kredyty pod zastaw nieruchomości wiążą się z nami umową kredytową.

Ta z kolei regulowana jest prawem bankowym, które jest przejrzyste i zabezpiecza nasze interesy. Pożyczki pod zastaw udzielane przez prywatne firmy są umowami cywilno-prawnymi i umożliwiają zamieszczenie wiele niekorzystnych dla nas punktów. Biorąc taką pożyczkę, powinniśmy dokładnie przeczytać umowę lub zwrócić się do prawnika, aby jednoznacznie stwierdził czy nie stracimy naszej nieruchomości przez opóźnienia w spłacie. Jeśli umowa będzie bezpieczna to rozwiązanie takie może być korzystniejsze finansowo. Firmy pożyczkowe często udzielają pożyczki pod zastaw na lepszych warunkach.

 

Artykuł przygotowany
został przez Konsolidacja Chwilówek specjalizujące się w pożyczkach pod zastaw nieruchomości na terenie całej Polski

 

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments