Czy szkolenia PPOŻ przydają się w codziennym życiu

Czy szkolenia PPOŻ przydają się w codziennym życiu

poradniki Przemysł usługi

Szkolenia BHP i PPOŻ są obowiązkowe i powinien je odbyć każdy pracownik. Mogą one jednak różnić się nieco, w zależności od wykonywanego stanowiska. Łączy je jedno – niemal wszystkie zasady, które poznamy podczas kursu będziemy mogli wykorzystać w codziennym życiu.

 

Czym jest ochrona PPOŻ?

Informacje o działaniach przeciwpożarowych mają za zadanie uświadomić osobom, biorącym udział w kursie, w jaki sposób radzić sobie w przypadku pożaru oraz w jaki sposób najlepiej im zapobiegać. Ustawa obejmująca swoim zakresem tę tematykę reguluje trzy kwestie. Pierwsza z nich dotyczy zapobiegania powstania, druga zwalczania pożaru, zaś trzecia opisuje działania ratowników. Ogień jest bardzo niebezpiecznym żywiołem, dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy zostanie zaprószony.

Podstawowe zasady

Podczas szkolenia PPOŻ Seka poznamy miedzy innymi aktualne przepisy, dowiemy się jakie zagrożenia mogą wystąpić w naszym otoczeniu, oraz przypominamy sobie jak w prawidłowy sposób zawiadomić straż pożarną o pożarze i bezpiecznie opuścić budynek. Szczególnie ta ostatnia kwestia jest niezwykle istotna. Dzięki takiej wiedzy będziemy doskonale przygotowani do ewakuacji, nie tylko w miejscu pracy, ale także we własnym domu. Kolejną kwestią, która z pewnością przyda nam się na co dzień jest wiedza dotycząca posługiwania się gaśnicą lub innym sprzętem niezbędnym przy gaszeniu pożarów. Pozwoli nam to w sytuacji krytycznej zareagować szybko i skutecznie. Co ważne kursy te nauczą nam rozróżniać różne rodzaje ognia, by ocenić czym najlepiej będzie go ugasić.

Sprawdzona firma

Wybierając osobę, która poprowadzi szkolenie, kierujmy się nie tylko jego niską ceną, ale także rekomendacjami i opiniami o danej firmie. Pamiętajmy, że kursy PPOŻ są niezwykle istotne. Zdobyta tam wiedza w skrajanych przypadkach może pomóc w uratowaniu czyjegoś życia lub zdrowia. Szkolenia PPOŻ Seka to pewność aktualności i rzetelności przekazywanej wiedzy. Osoby, które poprowadzą kurs muszą być do niego odpowiednio przygotowane oraz posiadać uprawnienia do przeprowadzania zajęć w tym zakresie.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments