Jak wygodnie wystawiać faktury elektroniczne?

Jak wygodnie wystawiać faktury elektroniczne?

Firma Podatki Warto przeczytać

Faktura VAT, faktura VAT marża i dowód wpłaty to tylko niektóre z dokumentów, które na co dzień muszą wystawiać polscy przedsiębiorcy. Jeszcze kilkanaście lat temu proces wystawiania faktur był bardzo pracochłonny – każdy dokument należało bowiem wypisać ręcznie oraz przesłać go do klienta tradycyjną pocztą lub przekazać do rąk własnych. Dziś na szczęście, dzięki funkcjonalnym programom do faktur dostępnym online możemy zaoszczędzić nie tylko nasz czas, ale i pieniądze.

 

Faktury elektroniczne w programie do faktur online

Programy do faktur to rozbudowane serwisy internetowe, które pozwalają na wygodne wystawienie różnego rodzaju dokumentów podatkowych. Za ich pomocą w szybki i bardzo intuicyjny sposób można wygenerować m. in. takie dokumenty, jak tradycyjna faktura VAT, faktura VAT marża, faktura korygująca, dowód wpłaty i wiele innych. Można więc śmiało powiedzieć, że program do faktur online to uniwersalne narzędzie, które pozwala na wystawienie dowolnego dokumentu podatkowego.

W programie do faktur online wystawimy dokumenty w formie elektronicznej. Dzięki wygenerowaniu w systemie nie ma konieczności ich drukowania, gdyż każdy dokument może zostać przesłany kontrahentowi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze – nie musimy już bowiem drukować każdej faktury, wkładać jej w kopertę oraz nadawać na poczcie. Wysyłając faktury za pośrednictwem programu do faktur zyskujemy także pewność, że dokument w kilka sekund znajdzie się u klienta, co pozytywnie wpływa także na termin uregulowania widniejącej na nim należności.

Faktura VAT, faktura VAT marża, faktura korygująca i inne – dlaczego warto wystawiać je online?

Programy do faktur online oferują swoim użytkownikom szereg udogodnień. Korzystający z nich przedsiębiorcy nie muszą już ręcznie wypełniać wszystkich rubryk ani sprawdzać za każdym razem poprawności wprowadzonych do dokumentu danych. Program do faktur online automatycznie uzupełnia także takie podstawowe dane, jak aktualna data, numer faktury, dane sprzedawcy oraz kontrahenta. Dzięki temu do minimum ograniczone jest ryzyko popełnienia błędu podczas wypisywania faktury.

Ponadto, internetowy program do faktur oferuje każdemu swojemu użytkownikowi miejsce na swoich serwerach przeznaczone na jego dokumenty. W szybki i ławy sposób w kilka sekund możemy wiec odnaleźć każdy dokument oraz zyskujemy pewność, że nasza dokumentacja jest przechowywana w bezpiecznym miejscu. Nie grozi nam utrata cennych danych oraz plików, co może zdarzyć się w przypadku awarii komputera firmowego lub przypadkowego wykasowania dokumentów.

Programy do fakturowania w sieci udostępniają także szereg praktycznych i przydatnych każdemu przedsiębiorcy rozwiązań. Na uwagę zasługują m. in. gotowe szablony oraz wzory poszczególnych dokumentów. Przedsiębiorcy, którzy na co dzień wystawiają takie dokumenty, jak chociażby skomplikowana w konstrukcji faktura VAT marża, dzięki nim nie muszą za każdym razem sprawdzać, jakie dane muszą się na niej znaleźć. Mogą bowiem skorzystać z gotowego szablonu uzupełniając go tylko o poszczególne dane. Podobnie sytuacja wygląda także w przypadku pozostałych rodzajów faktur oraz dokumentów podatkowych, które można generować w programach do faktur online.

Partnerem artykułu jest program do faktur aFaktury.pl oferujący: faktura VAT marża – więcej na aFaktury.pl.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments