Organizacja wigilii firmowej. Jak sobie z nią poradzić?

Organizacja wigilii firmowej. Jak sobie z nią poradzić?

Firma Warto przeczytać

Nie wszystkim pracownikom podobają się firmowe wigilie, mimo to organizuje je dla swoich pracowników mnóstwo firm. Przygotowanie firmowej wigilii tylko z pozoru wydaje się zadaniem bardzo trudny. Wystarczy tylko pamiętać o tym, że wszystkie osoby, które wezmą w niej udział powinny się świetnie bawić i jeszcze długo wspominać miłą atmosferę panującą podczas spotkania.

Organizacja wigilii firmowej. Jak sobie z nią poradzić?

Gdzie zorganizować firmą wigilię?

Zarówno opcja organizowania firmowej wigilii w siedzibie firmy, jak i poza nią ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Wigilia, która zostanie zorganizowana na terenie firmy na pewno będzie spotkaniem, które będzie trwało krócej, z reguły też są to spotkania raczej skromne. Organizatorzy wigilii czy też innego spotkania na terenie firmy muszą pamiętać o tym, że nie można na nim znaleźć się nawet najmniejsza liczba alkoholu. Warto też pamiętać o tym, że na świątecznym spotkaniu w firmie powinni pojawić się wszyscy pracownicy; nie można ich jednak zmuszać do tego, aby wzięli udział w spotkaniu, które będzie odbywać się poza firmą.

Jakie menu na firmowej wigilii?

Tradycyjną potrawą, która zawsze gości na spotkaniach z okazji świąt Bożego Narodzenia jest oczywiście śledzik pod różnymi postaciami. Czasem na stołach pojawiają się także inne dania z ryb, na przykład ryba po grecku czy karp w galarecie. Nie może zabraknąć oczywiście również czerwonego barszczu z uszkami lub krokietem. Na pewno do menu warto wprowadzić również kilka rodzajów ciast; obowiązkową pozycją jest zawsze strucla z makiem.

Jaką datę wybrać na firmową wigilię?

Na pewno nie powinno się takiego firmowego spotkania organizować w dzień Wigilii czyli 24 grudnia. Firmowe wigilie należy organizować dwa tygodnie przed 24 grudnia. Firmowe spotkanie świąteczne można zorganizować najpóźniej na 7 dni przed świętami. Do tego wiele osób jest zdania, że firmowe spotkanie świąteczne powinno odbyć się w godzinach pracy; osoby odpowiedzialne za zorganizowanie firmowej wigilii mogą przeprowadzić wśród współpracowników na ten temat sondę. Jasne jest, że w przypadku, gdy więcej osób będzie za wigilią w godzinach pracy, spotkanie zostanie zorganizowane w siedzibie firmy.

O czym jeszcze warto pamiętać organizując firmową wigilię?

Są firmy, w których wigilie firmowe mają wyjątkową, rodzinną atmosferę. W takich wigiliach biorą udział wszyscy pracownicy i z reguły są to spotkania składkowe: każdy odpowiednio wcześniej deklaruje, jaką tradycyjną potrawę przygotuje. Osoba, która będzie odpowiedzialna za przygotowanie firmowej wigilii powinna pamiętać o tym, że pracownicy być może będą woleli przynieść potrawy przygotowane przez siebie od wyszukanych dań zamówionych w firmie cateringowej.

Świąteczne spotkania stały się tradycją w wielu firmach. Spotkania te mają bardzo różny charakter. W zależności od firmy są organizowane w jej siedzibie lub w pubie czy restauracji. W przypadku organizowania firmowej wigilii należy pamiętać, że najmniej odpowiednie daty to 23 i 24 grudnia.
Powinna się ona odbyć tydzień lub dwa przed świętami.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments