Zalety markiz balkonowych

Zalety markiz balkonowych

Polecane i promocje poradniki

Markizy balkonowe, to doskonały patent na zapewnienie sobie komfortowego odpoczynku na tarasie czy balkonie bez względu na to, czy dni są słoneczne, czy pochmurne.

Zalety markiz balkonowych

Markizy zapewniają nam ochronę przed nadmierną ilością słońca, a kiedy jest pochmurno, ochronią nas przed deszczem. Tarasy i balkony są zazwyczaj umieszczone po południowej lub południowo-zachodniej stronie budynku. Dzięki temu pokoje mają zapewnione naturalne oświetlenie, a taras czy balkon są idealnym miejscem na wypoczynek podczas ciepłych dni. Jednak im cieplejsze i słoneczniejsze dni, tym pokoje sąsiadujące z tarasem są bardziej nagrzane, a sam taras staje się miejscem niemożliwym do wysiedzenia. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem staje się właśnie markiza. Żeby jednak spełniała ona swoją funkcję, to musi zostać odpowiednio zamontowana. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jak dokładnie rozkłada się cień na naszym balkonie i kiedy jest on najbardziej nasłoneczniony. Wtedy będziemy mogli samodzielnie zadecydować czy markiza ma całkowicie zaciemnić balkon, czy też tylko jego pewną część, a reszta powierzchni służyć nam będzie na przykład do opalania się.

Sama markiza balkonowa może być różnie skonstruowana. Markizy balkonowe mają zazwyczaj boczne ramiona i w zależności od naszych potrzeb wahają się od stu do pięćset centymetrów. Większe są markizy tarasowe, ale ich zastosowanie na balkonie jest praktycznie niemożliwe i mało rozsądne. Ważne jest też aby zwrócić uwagę na kąt nachylenia. Same ramiona służą do rozwinięcia lub złożenia materiału, który zwijany jest na rurę nawojową.

Markizy balkonowe chronią nas oczywiście przed opadami, śniegiem i deszczem, promieniowaniem słonecznym, kiedy staję się ono zbyt męczące, ale mogą też być doskonałą osłonę przed wzrokiem sąsiadów, przechodniów oraz niepożądanymi spojrzeniami innych ludzi. Dodatkowo pozwalają stworzyć w przestrzeni miejskiej, zaciszny kącik na wolnym powietrzu. Gwarantują przy tym poczucie intymności i prywatności. Sprawdzają się doskonale tam, gdzie zachodzi potrzeba stworzenia systemu zaciemnienia z opcją sprawnej i szybkiej regulacji.
Najczęściej instalowane są przy oknach, dzięki czemu skutecznie zacieniają wnęki okienne, a także na werandach oraz niekiedy przy witrynach sklepowych i przy wyjściu z budynku. Przed zakupem warto sprawdzić mechanizm działania konkretnych markiz oferowanych przez producenta. Powinny być one wyposażone w wysokiej jakości mechanizmy, które gwarantują łatwą regulację oraz dostosowanie całości urządzenia do bieżących, indywidualnych potrzeb oraz warunków pogodowych. Sama markiza powinna być wykonana w sposób wysoce estetyczny, gdyż jest jednak elementem widocznym i jej wygląd świadczy o nas. Aby była taka przez długi czas, musi zostać wykonana z wysokiej jakości tekstyliów, które są doskonale odporne na działanie wody oraz innych czynników atmosferycznych. Oczywiście markiza powinna być też nieprzemakalna i kolorowana w taki sposób, aby jak najbardziej uodpornić materiał na przetarcia i wyblaknięcia. Sam stelaż powinien być lekki i równie odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grako.pl

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments