Jak wygląda zabieg laserowej korekcji wzroku?

Jak wygląda zabieg laserowej korekcji wzroku?

Polecane i promocje Uroda i zdrowie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne są nasze oczy. To bardzo niezwykłe narządy, dzięki którym możemy poznawać otoczenie, odbierać je we właściwy sposób – co ułatwia życie oraz samo przeżycie. Niestety, współczesny świat średnio sprzyja utrzymaniu oczu w zdrowiu. Przede wszystkim komputery źle na nie oddziałują – ale także i inne technologiczne nowinki, na przykład spędzanie długich godzin przed ekranem smartfona. Z wiekiem stan oczu się pogarsza – widzimy coraz gorzej! Na szczęście mamy też wyjątkowe możliwości, by poprawić swój wzrok. I nie chodzi tutaj tylko o możliwość noszenia idealnie dobranych do danych potrzeb okularów czy nawet szkieł kontaktowych. Mamy też szansę na korygowanie problemów ze wzrokiem i to niekoniecznie już poprzez ryzykowne operacje, lecz stosunkowo szybkie i dużo bezpieczniejsze zabiegi przy użyciu lasera! Jak wygląda taki zabieg i co można dzięki niemu osiągnąć?

Jak wygląda zabieg laserowej korekcji wzroku?

Różne wady, różne zabiegi

Nie istnieje tylko jeden typ lasera, podobnie jak nie ma jednej wady wzroku, jaka może zostać skorygowana przy ich użyciu. W tej chwili stale poznajemy kolejne możliwości, które tkwią w jeszcze lepszych urządzeniach tego rodzaju i nieustannie prowadzone są dodatkowe badania dotyczące ich wykorzystania do pomocy ludziom. Lasery używane są przy różnego rodzaju zabiegach – w tym na przykład do depilacji, albo do likwidacji blizn po trądziku na twarzy, czy też do zamykania naczynek. Odpowiednia wiązka światła może także oddziaływać na narządu wzroku we właściwy sposób – poprawiając to, co się zepsuło.

Jak to wszystko działa?

W trakcie zabiegu refrakcyjnej wiązka lasera modeluje powierzchnię rogówki. To kwestia milimetrów, a nawet ułamków milimetrów – ale już tyle wystarczy, żeby poprawić wzrok. Konkretne postępowanie uzależnione jest od wady, z jaką ktoś udaje się na zabieg. Wielu pacjentów ma jednak obawy przed podobną wizytą, sądząc że coś się stanie i stracą wzrok. Myślą również, że rekonwalescencja jest długa – podobnie jak zabieg. Oczywiście, kiedyś wszystko wyglądało inaczej, jednak w tej chwili korekta dokonywana jest szybko, a pacjent tego samego dnia, niedługo po zabiegu, może już spokojnie wracać do domu. Oczywiście, są pewne zalecenia, do których trzeba się stosować, jednak nie jest się obłożnie chorym i można po prostu normalnie żyć.

Korekcja wzroku w centrum Blikpol

W trakcie trwania zabiegu sterowany przez komputer laser generuje chłodną wiązkę światła UV, która oddziałuje na oko, korygując rogówkę. Wszystko przeprowadzane jest szybko, sprawnie, przy użyciu nowoczesnego sprzętu i pod kontrolą doświadczonych specjalistów. Skorygować można naprawdę różne wady, zatem jeśli ktoś szuka wyjątkowego miejsca, by odbyć taki zabieg, Blikpol jest właśnie takim miejscem. Zapewnia bezpieczeństwo i wysoką skuteczność leczenia. Oczywiście, centrum zapewnia i inne zabiegi – wystarczy przejrzeć ofertę, żeby dowiedzieć się o nich więcej! Badania, terapie stożka rogówki, operacje zaćmy – to tylko niektóre elementy, które można znaleźć w ofercie firmy.

Artykuł powstał we współpracy z blikpol.pl
0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments