Jak usunąć tatuaż?

Jak usunąć tatuaż?

Uroda i zdrowie

Człowiek z biegiem lat się zmienia, nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Nic więc dziwnego, że po kilku, bądź kilkunastu latach żałujemy pewnych decyzji i chcielibyśmy je za wszelką cenę zmienić. Ogromnej większości naszych życiowych decyzji niestety nie możemy modyfikować, lecz na szczęście są i takie, które możemy.

Jak usunąć tatuaż?

Usuwanie tatuażu

Młodość wiąże się z wieloma nieodpowiedzialnymi decyzjami, które w mniejszym lub większym stopniu rzutują na całe następne życie. Pewne decyzje są wspominane ze śmiechem i rozrzewnieniem, a inne są tragiczne w skutkach. Tatuaż można zaliczyć właściwie do obu tych charakterystyk, jednak w przypadku uznawania go za duży błąd, bardzo skutecznie utrudnia on życie i odbiera z niego dużą część radości.
Na szczęście obecna medycyna pozwala już w bardzo skuteczny sposób usuwać te podskórne błędy młodości, nie pozostawiając po nich nawet śladu.

Metody usuwania tatuażu

Do niedawna do najczęściej wykorzystywanych metod usuwania tatuażu zaliczyć można było: Dermbrazje mechaniczną, Salabrazje, Peeling chemiczny, czy też zastrzyki z soli fizjologicznej. Wszystkie one polegały na albo mechanicznym starciu naskórka i dostaniu się do znajdującego się głębiej pigmentu, albo też na wykonywaniu zastrzyków, które miały na celu rozproszyć pigment i spowodować jego wyblaknięcie.
Były to jednak metody delikatnie mówiąc nieskuteczne i zakrawające o barbarzyństwo, ponieważ narażały pacjentów na ogromny ból podczas zabiegu, a także w okresie leczenie. W ogromnej większości skutkowały również powstawaniem bardzo widocznych i szpecących blizn.
Obecnie na rynku usuwania tatuażu wyróżnić można jedną wartą polecenia metodę, która polega na rozbijaniu tatuażu wiązka lasera.

Na czym polega metoda laserowa?

Wtłaczany przez tatuażystę pod skórę tusz, zostaje przez nasz organizm uznany za wroga i otoczony torbielą, co powoduje, że staje się on niedostępny dla naszego układu immunologicznego.Laser rozbija te torbiele, a także znajdujące się wewnątrz nich cząsteczki tuszu na mniejsze fragmenty, dzięki czemu są one po pierwsze dostępne dla naszych białych krwinek, a po drugie dzięki rozbiciu tuszu na małe fragmenty, łatwiejszy do zwalczenia.
Jak więc widać, cały proces usuwania tatuażu tą metodą sprowadza się do udostępnienia cząsteczek pigmentu naszemu układowi immunologicznemu, który załatwia w naturalny sposób resztę. Powoduje to, że ten zabieg jest praktycznie w całości bezbolesny, a także nie pozostawia żadnych widocznych na skórze efektów ubocznych. Jedyną jego wadą jest fakt, że jest stosunkowo kosztowny. Cały proces usuwania tatuażu tą metodą należy rozbić na kilka sesji i zależnie od wielkości powierzchni skóry i użytego koloru pigmentu, będzie ich więcej, co oczywiście wpłynie na końcową cenę. Należy jednak przyjąć, że łączny koszt powinien wahać się miedzy 1200 złotych za tatuaż czarny, do nawet 2000 złotych w przypadku wersji wykonanych w kolorze żółtym lub zielonym. Jednak mimo wszystko jest to mała cena za tak skuteczną i bezbolesną metodę.

Artykuł powstał we współpracy z Klinika Dobosz

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o