Playroom – małe królestwo naszego malucha

Playroom – małe królestwo naszego malucha

Pozostałe

Każde dziecko uwielbia spędzać czas na zabawie. I bardzo dobrze bo sprawia ona naszemu maluchowi ogromną radość ale również pozytywnie wpływa na jego rozwój i przekazuje mu cenną wiedzę.

Playroom – małe królestwo naszego malucha

Brzdąc poprzez zabawę rozwija swoją wyobraźnię, pobudza kreatywność, ćwiczy zdolności logicznego myślenia jak również poszerza zasób słownictwa. Z tego właśnie względu powinniśmy zrobić wszystko, by nasz maluch miał jak najlepsze możliwości do spokojnej zabawy w ciszy i skupieniu. Każde dziecko z pewnością marzy o miejscu, które byłoby jego azylem i w którym mogło by spędzać czas, beztrosko ciesząc się dzieciństwem. Takim miejscem bez wątpienia jest playroom – czyli pokój zabaw dla naszego szkraba.

Gdzie stworzyć playroom dla naszego malucha?

By urządzić naszym pociechom playroom musimy mieć do tego odpowiednie warunki – i nie chodzi tu tylko o te finansowe. Najważniejsze jest to, by wygospodarować przestrzeń, potrzebną do stworzenia zabawkowej krainy. Może to być wolny bądź nieużywany pokój w naszym domu czy mieszkaniu. Nie musi być on duży – ważne by pomieścił potrzebne wyposażenie i przede wszystkim zabawki dla naszego brzdąca.

Gdy wygospodarujemy miejsce na pokój zabaw, musimy zabrać się za wystrój wnętrz i skompletowanie potrzebnego wyposażenia. Zacznijmy od ścian – pomalujmy je na jasne, pastelowe kolory. Warto też podpytać naszego malucha, w jakich barwach chciałby mieć pomalowany pokój zabaw. W końcu to dla niego urządzamy to miejsce i to on będzie spędzał w nim najwięcej czasu. Jeśli dziecko ma swojego ulubionego, bajkowego bohatera możemy pokusić się o zakup naklejek, które będą go przedstawiać bądź specjalnych szablonów malarskich. Wszystko to doda wnętrzom charakteru i przytulnej atmosfery. Na podłodze rozłóżmy kolorową, miękką wykładzinę bądź sprawmy maluchowi ładny dywan w ciekawe wzory.

Zabieramy się wyposażenie – czyli jakie zabawki powinny znaleźć się w playroomie

Niezbędnym elementem wyposażenia pokoju zabaw jest malutki stolik i krzesełko, na którym dziecko będzie mogło spokojnie usiąść i rozwijać swoje zdolności plastyczne. Warto od razu dokupić malowanki, blok rysunkowy, kolorowe mazaki czy kredki – jeśli mamy w domu małego artystę, zabawy i radości nie będzie końca.

W pokoju zabaw nie może również zabraknąć puzzli i klocków. Mali konstruktorzy dzięki takiej formie rozrywki ćwiczą swoją koncentrację, skupienie jak również motorykę mniejszą. Pamiętajmy o tym, że zabawa ma nie tylko cieszyć ale także stale rozwijać naszego malucha.

Jeśli nasz brzdąc jest zapalonym fanem motoryzacji nie obejdzie się bez pojazdów, samochodów, koparek czy wywrotek. Mając w domu małą księżniczkę warto pomyśleć o zakupie domku dla lalek – radość na pewno będzie ogromna.

Najmłodszym trzeba sprezentować pluszaki i maskotki – będą one nie tylko najlepszym towarzyszem do zabaw naszego szkraba ale również ciekawym elementem dekoracyjnym w playroomie.

Jak więc widać, lista rzeczy potrzebnych do wyposażenia pokój zabaw jest długa i stale może się powiększać. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb naszego malucha i oczywiście – od zasobności naszego portfela.

Artykuł powstał we współpracy z https://malesmyki.pl

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments