Sprzątanie w łazience – na co zwrócić uwagę?

Sprzątanie w łazience – na co zwrócić uwagę?

Pozostałe

Łazienka to pomieszczenie o bardzo charakterystycznym mikroklimacie. Zazwyczaj panuje tu wilgoć a temperatura jest wyższa niż w pokojach czy kuchni. Takie warunki sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów, których nie brakuje w tym pomieszczeniu. Aby nie zagrażały one zdrowiu domowników trzeba szczególnie dbać o czystość łazienki. Zobacz o czym warto pamiętać podczas jej porządkowania.

Sprzątanie w łazience – na co zwrócić uwagę?

Ściany i podłogi

W wielu łazienkach na ścianach i podłogach znajdują się płytki ceramiczne lub mozaiki szklane. To ładne, trwałe i przede wszystkim bardzo praktyczne rozwiązanie. Zaletą ceramiki i szkła jest łatwe utrzymanie ich w czystości. Na co dzień wystarczy przetrzeć płytki lub mozaikę wilgotną ściereczką, aby usunąć większość zabrudzeń. Podczas cotygodniowych porządków warto skorzystać z nieco mocniejszych detergentów przeznaczonych do czyszczenia łazienki. Dzięki ich użyciu pozbędziesz się z powierzchni płytek nie tylko zabrudzeń ale również wszelkich drobnoustrojów.

Miejsca, o których wielu zapomina

W łazience znajduje się wiele takich miejsc, o których podczas sprzątania najzwyczajniej zapominamy. Wśród najczęściej omijanych elementów są kubeczki do mycia zębów, uchwyty na szczoteczki do zębów, mydelniczki, butelki na mydło w płynie, półki zastawione kosmetykami czy spodnia część umywalki. Jeśli zdarza Ci się ominąć te miejsca, stwórz sobie listę i podczas kolejnego sprzątania odhaczaj kolejne punkty.

Pralka

W łazience znajduje się wiele sprzętów, z których korzystasz codziennie. Masz je pod ręką, więc podczas cotygodniowych porządków wszystko sprzątasz. Jest jednak jedno urządzenie nagminnie pomijane podczas porządków w łazience – pralka. Pewnie myjesz ją z zewnątrz, ale czy dbasz również o jej wnętrze? Aby pralka dobrze działała przez wiele lat należy o nią dbać i co najmniej raz w miesiącu wyczyścić za pomocą specjalnych środków do mycia pralek. Podczas czyszczenia pralki sprawdź również filtr oraz podajnik do środków piorących, ponieważ w obu tych miejscach często pojawiają się zabrudzenia, które powodują, że z wnętrza pralki unosi się nieprzyjemny zapach.

Sprzątanie łazienki nie jest prostym zadaniem. Trzeba pamiętać, aby robić to z rozmysłem. Nie należy się spieszyć i koniecznie trzeba korzystać z rękawiczek. Wybierając środki czyszczące należy pamiętać, aby były wysokiej jakości, ponieważ tylko takie zapewnią czystość w łazience. Ważne jest także dokładne czyszczenie miejsc i urządzeń, o których większość ludzi zapomina takich jak półki z kosmetykami czy mydelniczki.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments