Panele ścienne – pomysł na niebanalne wnętrze

Panele ścienne – pomysł na niebanalne wnętrze

zkupy

Boazeria – hit końca XX wieku wraz z nastaniem nowego tysiąclecia została usunięta ze ścian naszych domów i mieszkań. Farby i tapety zmieniają się, choć nadal nie wychodzą z mody. Jeśli jednak zależy nam na oryginalności naszego mieszkania warto zastanowić się i wybrać coś nieszablonowego np. panele ścienne.

Panele ścienne – pomysł na niebanalne wnętrze

Panele ścienne często mylone są z boazerią. Skojarzenie to wydaje się być uzasadnione, ponieważ wykonane są z podobnego lub takiego samego materiału i umieszczane są na ścianach. Jednakże w przypadku paneli pokryta nimi powierzchnia nie jest tak ciężka jak to było w przypadku boazerii. Pojawiające modele paneli są coraz ładniejsze a ich forma z biegiem czasu znacząco się zmienia. Ponadto w katalogach wnętrzarskich pojawia się coraz więcej modeli paneli, dzięki czemu jest z czego wybierać.

Panele Gepto

Niedawno na rynku pojawiły się innowacyjne panele ścienne pod marką Gepto. Ich cechą charakterystyczną jest budowa żaluzjowa. Panele składają się z lamelek – cienkich deseczek, ułożonych pionowo w niewielkiej odległości od siebie. Tak powstała konstrukcja zmienia zupełnie wygląd ściany. Obecnie bardzo rzadko spotyka się tego rodzaju panele w domach, a szkoda, ponieważ można z nich wyczarować prawdziwe cuda.

Panele – boazeria angielska

Inną, znacznie popularniejszą formą są panele angielskie. Są to duże, prostokątne lub kwadratowe płyty, najczęściej zdobione fezami, które układa się w dolnej części ściany. Ten rodzaj paneli spotyka się w mieszkaniach już od kilku stuleci, aczkolwiek nadal wspaniale prezentuje się zwłaszcza w pomieszczeniach urządzonych w sielskich klimatach.

Choć boazeria straciła już swoją popularność, a farby i tapety nadal wiodą prym w aranżacjach wnętrz mieszkalnych, to coraz częściej w katalogach architektonicznych pojawiają się drewniane panele. Choć nierzadko uważane są za bardziej nowoczesną boazerię, to wcale tak nie jest. Jednym z dowodów są panele Gepto, które swoją budową zupełnie odbiegają od tradycyjnie postrzeganego „drewna na ścianach”.

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Gepto.pl producentem paneli ściennych i sufitowych.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments