Jakie meble wybrać do kawiarni w stylu loft?

Jakie meble wybrać do kawiarni w stylu loft?

poradniki

Styl loft wyróżnia się industrialnym szykiem. Jakie meble warto wybrać do kawiarni urządzonej w tym właśnie nurcie aranżacji?

Jakie meble wybrać do kawiarni w stylu loft?

Od kilku lat styl loft, który określany jest także mianem stylu industrialnego, jest popularny zarówno w domach i mieszkaniach, jak również we wnętrzach innych typów – hotelach, pubach, sklepach, a także w kawiarniach.

Urządzenie kawiarni w stylu loft nie musi być skomplikowane – najważniejsze to odpowiednie wykończenie przestrzeni i dobór właściwych mebli. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas przygotowywania odpowiedniego projektu!

Loft, czyli surowy szyk

Wnętrza urządzone w stylu loft wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych. Początkowo powstawały w opuszczonych manufakturach, teraz przestrzenie te wzoruje się na pierwszych loftach dzięki zestawieniu ze sobą industrialnych elementów wyposażenia.

Lofty wyróżniają się surowym szykiem – to przemysłowe przestrzenie, które wykańczane są tak, aby zapewniały komfortową przestrzeń do życia. Nie są jednocześnie przesadnie dopracowane, co nadaje im unikatowej atmosfery.

Nagie cegły, beton, metal, niewykończone, lite drewno to główne materiały, które można zobaczyć w loftach. Zestawione z przytulnymi poduszkami, puszystymi dywanami czy efektownymi plakatami i obrazami na ścianach tworzą niebanalne wnętrza.

Loft to także doskonały styl aranżacji wnętrz lokali gastronomicznych, w tym także kawiarni. Jakie meble warto wtedy wybrać, aby cała przestrzeń prezentowała się efektownie, była funkcjonalna i jednocześnie zapraszała do miłego spędzania czasu?

Meble do kawiarni w stylu loft

Przy aranżacji kawiarni w stylu industrialnym meble mają szczególne znaczenie – to one kreują przemysłowy wyraz całego wnętrza, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ich dobór.

We wnętrzach w stylu loft królują przede wszystkim meble wykonane z metalu oraz z drewna. Te dwa materiały doskonale podkreślają surowość wnętrz industrialnych, a przy tym są wytrzymałe i trwałe, dlatego mogą posłużyć na lata.

Nieodłącznymi elementami aranżacji kawiarni są stoliki wraz z krzesłami. Do kawiarni w stylu loft doskonałym wyborem będą meble kawiarniane wykonane całkowicie z metalu, na przykład emaliowane w kolorze czerni albo szarości, ale również świetnie będą prezentowały się w nich meble wykonane z litego, zabezpieczonego olejami drewna, które wyposażone są w metalowe nóżki.

Styl loftu można nadać wnętrzom również przez dobór odpowiednich mebli na ladę oraz mebli do prezentacji asortymentu kawiarni – napojów, słodkości. One również mogą być wykonane z litego drewna łączonego z metalem dla uzyskania tego charakterystycznego, przemysłowego stylu.

Przy aranżacji wnętrz w stylu industrialnym nie można zapominać również o doborze odpowiednich dodatków – metalowe lampy lub oprawki z żarówkami typu Edison, ciekawe plakaty na ścianach, modne kwiaty, na przykład takie jak monstera – to wszystko powoduje, że przestrzeń kawiarni może uzyskać niepowtarzalny wygląd.

Gdzie można zakupić meble kawiarniane w stylu loft?

Meble w stylu loft zarówno do domów, jak również do przestrzeni takich jak kawiarnie są aktualnie coraz popularniejsze – można zakupić je zarówno jako gotowe, jak również zamówić na wymiar, aby dostosować je indywidualnie do wnętrza. Skorzystanie z tej drugiej propozycji jest najlepszym wyborem dla klientów poszukujących mebli unikatowych, jedynych w swoim rodzaju.

Gotowe meble kawiarniane w stylu loft można zakupić aktualnie w sklepach stacjonarnych, w tym także w popularnych salonach meblowych. Są one dostępne również w sklepach on-line – są następnie dostarczane do odbiorcy pod wyznaczony adres.

Klienci zainteresowani zakupieniem mebli kawiarnianych na wymiar mają więcej możliwości. Nie tylko są one związane z opcją wyrobu mebli w konkretnych wymiarach, aby pasowały do metrażu wnętrza, ale również mogą być one indywidualnie dopasowane także pod kątem ich kolorystyki. To daje zamawiającym znacznie większe pole do manewru przy aranżowaniu kawiarni w modnym stylu loft.

Artykuł powstał we współpracy z firmą STOLBAR.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o