Akryl czy wełna? Jaką wybrać włóczkę na wyprawkę dla maluszka?

Akryl czy wełna? Jaką wybrać włóczkę na wyprawkę dla maluszka?

Pozostałe

Wyprawka dla niemowlęcia musi spełniać szereg wymagań. Musi być ładna, przyjemna w dotyku, ciepła i najlepiej naturalna. Czy jednak można wydziergać wyprawkę, która łączy te wszystkie cechy? Zaraz się o tym przekonamy.

Akryl czy wełna? Jaką wybrać włóczkę na wyprawkę dla maluszka?

Wełna

Jednym z pierwszych włókien jakie przychodzą nam na myśl jest oczywiście owcza wełna. Włókno to jest w 100% naturalne i ciepłe. Niestety poza zaletami wełna ma też kilka wad. Przede wszystkim naturalna wełna jest szorstka i bywa grząca. Ponadto włókna wełny niekiedy uczulają. Zdarza się, że maluszek pod wełnianym kocykiem dostaje wysypki lub zaczyna się drapać, ponieważ całe ciało go swędzi. Tym samym należy wyraźnie zaznaczyć, że naturalna wełna owcza nie zawsze jest najlepszym włóknem na dziecięcą wyprawkę.

Akryl

Akryl to jedno z najpopularniejszych sztucznych włókien. Jest dostępny w wielu różnych grubościach i kolorach. Włókno akrylowe jest miękkie i niegryzące. Jego niewątpliwą zaletą jest również fakt, że nie uczula. Wiele ubranek dziecięcych wykonywanych jest właśnie z akrylu, który doskonale nadaje się na sweterki dla najmniejszych dzieci. Jak można się spodziewać akryl ma również swoje wady. Dla wielu osób głównym problemem jest fakt, iż włókno to wykonane jest z tworzywa sztucznego. Ponadto akryl nie grzeje, w taki sposób jak wełna. Warto również wspomnieć, że wyroby akrylowe mechacą się, co sprawia, że tracą swój pięny wygląd.

A może mieszanka?

Jeśli wiadomo, że maluszek nie jest uczulony na wełnę, wówczas warto spróbować włóczek łączących w sobie wełnę i akryl. Takie połączenie sprawia, że włóczka ma w sobie najlepsze cechy obu składowych. Włóczki mieszane są ciepłe i grzeją podobnie jak wełna. Natomiast z akrylu biorą swoją miękkość i delikatność. Wyprawka wykonana z takiej włóczki jest idealna dla niemal każdego maluszka.

Ręcznie zrobione ubranka i kocyki stają się coraz bardziej popularne. Zanim jednak sięgniemy po druty i szydełko najpierw wybierzmy odpowiednią włóczkę. Taką, która będzie miękka i przyjemna w dotyku, a równocześnie będzie przyjemnie grzała maluszka

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy ze sklepem Liloppi zajmującym się sprzedażą wełny, włóczek i akcesorów dziewiarskich

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o