5 pytań, które powinniście zadać swojemu przyszłemu kamerzyście ślubnemu

5 pytań, które powinniście zadać swojemu przyszłemu kamerzyście ślubnemu

Praca

Nie ma co ukrywać – znalezienie profesjonalnego kamerzysty ślubnego, to w żadnym przypadku nie jest przysłowiowa bułka z masłem.

5 pytań, które powinniście zadać swojemu przyszłemu kamerzyście ślubnemu

Wyboru nie ułatwia fakt, że rynek usług ślubnych wprost ugina się pod ciężarem ofert kamerzystów. Jeżeli macie taką możliwość, to popytajcie wśród rodziny i znajomych, jaki kamerzysta ślubny w ostatnim czasie obsługiwał uroczystości rodzinne i czy zleceniodawcy byli zadowoleni ze świadczonych usług. W przypadku, gdy nie macie takiej możliwości, weźcie kartkę i wspólnie spiszcie kilka pytań, które zadacie podczas pierwszego spotkania z kamerzystą. Znacznie ułatwi to zarówno poprowadzenie przebiegu spotkania jak i podjęcie późniejszej decyzji.

Co zawiera przedstawiona oferta

W ofertach wielu kamerzystów ślubnych można znaleźć jedynie ogólny opis wykonania zlecenia oraz cenę. Już przy pierwszym spotkaniu warto ustalić wszystkie szczegóły, takie jak na przykład to do której godziny będzie odbywało się filmowanie, czy dojazd kamerzysty na miejsce ślubu i wesela jest dodatkowo płatny, jak długi materiał filmowy się otrzyma i jaki jest koszt nagrania każdej nadprogramowej godziny. istotne będzie także uzyskanie informacji dotyczących tego, jak długo będziecie musieli czekać na otrzymanie nagrania – czasami młodzi film z wesela dostają dopiero po pół roku Jeżeli ustalicie wszystkie szczegóły na początku, to znacznie zminimalizujecie ryzyko wystąpienia późniejszych rozczarowań i nieprzyjemnych sytuacji.

Na jakim sprzęcie pracuje kamerzysta?

Nie chodzi w tym przypadku o to, abyście pytali o konkretny model czy szczegółowe parametry, bo informacje takie mogą zwyczajnie w świecie niewiele Wam mówić. Jednak to, w jakiej jakości nagrywa kamerzysta będzie już pewną wskazówką pomocną przy podejmowaniu decyzji. Ponadto możecie się zapytać o takie kwestie jak zabezpieczenie na wypadek awarii sprzętu, ilość używanych mikrofonów czy dodatkowe oświetlenie.

Jak będzie wyglądał ostateczny film?

To czy wybierzecie teledysk czy pełny film z wesela, to ustalacie w punkcie pierwszym. Przy tym pytaniu warto poznać szczegóły odnośnie tego, kto ustala przebieg scenariusza – czy sam kamerzysta czy macie też na to jakiś wpływ. Warto zasugerować, że chcecie mieć miłą pamiątkę, więc jeżeli pojawią się na nagraniu jakieś momenty, w których zachowanie gości byłoby kompromitujące, to lepiej od razu je wyciąć.

Doświadczenie – od jak dawna filmuje?

W tym punkcie warto zapytać nie tylko o to, jak długo posługuje się kamerą, ale też o to od jakiego czas wykonuje zlecenia ślubne. Doświadczenie kamerzysty jest bardzo ważne, ponieważ ułatwia mu wtopienie się w tłum – może dzięki temu w bardziej dokładny sposób oddać prawdziwą atmosferę przyjęcia.

Referencje – czy będziemy zadowoleni?

Podczas spotkania z kamerzystą dobrze jest poprosić go o przedstawienie wcześniejszych realizacji. Widząc gotowy materiał ślubny będziecie mogli stwierdzić, czy sposób w jaki został wykonany teledysk bądź film będzie wam odpowiadał czy może oczekujecie nieco innej aranżacji.

Artykuł powstał wraz z serwisem studiokisiel.pl który poświęcony tematyce ślubnej..

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments